بیانیه‌ مجلس پژاک –رژیم جمهوری اسلامی، هر روز صدای آزادی و انسانیت را بدار می آویزد

img_35043ما همچو حزب حیات آزاد کوردستان, پژاک در مقابل شهید اعدام, سیروان نژاوی سرتعظیم فرود می‌آوریم و به خانواده وی و خلق‌کورد تسلیت می‌گوییم. سوگند یاد می‌کنیم که راه مبارزاتی وی را ارتقاء دهیم. سیاست اعدام و راهکارهای وحشیانه رژیم ایران را لعنت می‌کنیم, مسلما رژیم تاوان این عملکردهایش را پس خواهد داد.
رژیم اعدام ایران مدام هرگاه در تنگنا و بیچارگی قرار گرفته, با کشتار و سیاست اعدام به سرکوب مبارزات خلق‌ها می‌پردازد. در مرحله کنونی هم درحالی که با بحران‌های سیاسی و تجزیه‌شدگی داخلی روبرو است, از همان راهکار برای ضدیت با ملت کورد استفاده می‌کند. در مرحله کنونی که امتیازاتی از آمریکا و دیگران برگرفته, بشیوه‌ای وحشیانه و بدون توجه به هیچ قانون و قاعده‌ای, دست‌زدن به هر عمل وحشیانه‌ای برای خود را مشروع می‌داند. اعدام فعال کورد, سیروان نژاوی در مرحله کنونی بدون شک بی‌هدف نیست و چهره راستین و وحشی‌گرانه رژیم برضد ملت کورد را افشا می‌کند. در حالی که روحانی با سفر به کوردستان از حل مسایل و پشتیبانی از ملت کورد دم می‌زند, اما درست پس از آن سفر جوانان کورد را اعدام می‌کنند, جنگل‌های کوردستان را به آتش می‌کشند, در مرزها کولبران را به قتل‌ می‌رسانند و در کوهستان‌های کوردستان هم با همکاری مزدوران خود به نیروهای مدافع خلق حمله می‌کنند. پس از توافق دولت روحانی با آمریکا, سفر او به کوردستان و حملات دولت ترکیه به جنبش آزادیخواهی کورد آغاز شد که بدون‌شک این سیاست‌ها در خاورمیانه, امری تصادفی و عادی نیست. دولت ایران در مرحله کنونی با این حملات و اعدام‌ها تلاش می‌کند با دولت ترک همکاری کرده و در عین حال حمایت خود از روند نسل‌کشی مشترک برضد ملت کورد را اعلام دارد.
درحالی که در کوردستان سیستم ملیتاریسم پیاده شده و همه‌روزه عملیات‌های گسترده دولت برضد گریلاهای ی.ر.ک و ه.پ.ژ در کوهستان ادامه دارد, باید رژیم ایران بخوبی بداند که ملت کورد و نیروهای مدافع این خلق در برابر هر گونه حمله, سیاست نسل‌کشی و عملیات‌هایی که هدف از آن نابودی مبارزان خلق است, ایستاده و حملات را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت و از حق مقابله‌به مثل بصورت کاملا فعالانه استفاده خواهد کرد. دولت روحانی با سیاست اعدام و برخی عملیات‌ها و موج بازداشت‌ها, نخواهد توانست از پیشبرد مبارزات ملت کورد ممانعت بعمل آورد. ملت کورد در نیرومندترین دوران خود بسر می‌برد و آن راهکارها خیلی‌وقت است در کوردستان به شکست انجامیده است. خلق‌ ما تصمیم به آزادی و مقاومت گرفته است و علیه آن سیاست‌ها با عزمی راسخ‌تر به مبارزات آزادیخواهانه رومی‌کند.
در مرحله کنونی که دشمنان ملت کورد علی‌رغم تمامی توطئه‌ها و سازش‌ها به وحشیانه‌ترین شیوه به خلق ما و مبارزاه آن در کوردستان حمله می‌آورند, بدون‌شک به آن معناست که در رویارویی با مقاومت و نوع مبارزات آزادیخواهان این خلق در بیچارگی بسر می‌برند و با قاطعانه‌ترین پاسخ‌ها روبرو می‌شوند. باید بخوبی دانسته شود که ملت کورد و جنبش ما که سالهاست علیه هرگونه اشغالگری, فشار و نسل‌کشی در اوج , شکست نخورد و تسلیم نشد, در مرحله کنونی مبارزاتی خود هم هیچ قدرتی نخواهد توانست این مبارزان را به شکست بکشاند.
ملت کورد درسایه مقاومتگرانی چون شیرین و سیروان‌ها حماسه‌های قهرمانانه آفرید و ادعای پیروزی دارد. اعدام, بازداشت و عملیات‌های نظامی به هیچ‌وجه مانع از خواست آزادیخواهی خلق کورد را نخواهد داشت و دولت ایران هم مجبور به حل مسئله کوردخواهد شد.
ما از خلقمان , بویژه جوانان کورد می‌خواهیم که از مبارزات و مقاومت سیروان‌ها صیانت کرده و به سیاست اعدام رژیم اعدام پایان دهند. باید هر انسان دارای وجدان علیه راهکار وحشیانه اعدام و کشتار انسانیت از سوی رژیم ایران بایستد, آن را محکوم نماید و یکصدا خطاب به این رژیم گفته شود«نه به قتل‌عام انسانیت»!
ما باردیگر این عملکرد وحشیانه رژیم اعدام ایران را محکوم و لعنت می‌کنیم.

مجلس حزب حیات آزاد کوردستان – PJAK
۰۹.۰٨.۲۰۱۵٣

بیانیه‌ کودار
کودار: اعدام، درماندگی جمهوری اسلامی در برابر مقاومت
خلق کورد با مقاومت بی‌نظیر در مقابل گروه تروریستی داعش و حامیانش، به پیشاهنگ‌ دموکراتیزه‌نمودن خاورمیانه و موثرترین نیروی مبارزه با تروریسم در منطقه و جهان در آمد. استاتوی کنونی خلق کورد با شهادت هزاران مبارزه کسب شده و مقاومت بی‌نظیر خلق‌مان، ما را بیش از هر زمان دیگری به آزادی نزدیک نموده است. به همین دلیل نهادهای سرکوب جمهوری اسلامی که از همان بدو روی کار آمدن تاکنون سعی نموده‌اند از طریق زندان، شکنجه، اعدام و سرکوب، خلق‌مان را بهراسانند بر شدت و حدت وحشی‌گری‌هایشان افزوده‌اند. این آزمون‌های شکست‌خورده‌ی جمهوری اسلامی در راستای انکار حقوق حقه‌ی ملت‌مان و دیگر ملت‌های ایران همچنان ادامه دارد. این در حالی‌ست که شاهد وعده‌هایی برای بهبود وضعیت‌ خلق‌های ایران از سوی مسئولان دولتی و حکومت جمهوری اسلامی هستیم، اما تناقض گفتار و عمل به وضوح دیده می‌‌شود. اصرار جمهوری اسلامی بر سیاست‌های کوردستیزانه‌اش و لاینحل گذاشتن مسائل خلق‌های ایران، دیگر از سوی خلق‌مان و دیگر خلق‌های ایران پذیرفته نخواهد شد و اعتراضاتی همگانی به همراه داشته و خواهد داشت.
جمهوری اسلامی به جای پذیرش رویکردهای دموکراتیک، به سیاست‌های بحران‌زای خویش در قبال خلق‌ها، خصوصا پس از توافقات هسته‌ای ادامه داده و سرکوب نیروهای دموکراتیک داخلی را تشدید و تسریع بخشیده است. جمهوری اسلامی بر آن است از توافق هسته‌ای همچون فرصتی برای پاک کردن صورت مسئله‌ی خلق‌های ایران استفاده کند اما همان‌گونه که در عمل نیز شاهد آنیم خلق‌مان در مقابل این سیاست‌ها ایستادگی نموده و هر روز بر دامنه و گستره‌ی مبارزات خویش می‌افزاید.
دستاوردهای خلق کورد نتیجه‌ی تلاش‌های خستگی‌ناپذیر تمامی مبارزانی است که سکوت را در هم شکسته و فرهنگ مقاومت را ارتقا بخشیدند. به‌گونه‌ای که امروز شاهد آنیم، زندان‌ها نیز به سنگر مقاومت خلق‌ کورد در مقابل سیاست‌های انکار و امحای جمهوری اسلامی مبدل شده و نقش موثری در پیروزی‌های خلق کورد دارد. مقاومت زندانیان سیاسی در سال‌های اخیر نیز مهر خویش را بر جنبش نوین آزادی‌خواهی خلق کورد در شرق کوردستان زده و نقشی تاریخی در کسب موفقیت‌های خلق کورد داشته‌ است. مقاومت زندان ثابت نمود که شعارهای توخالی و عوامفریبانه‌ای که سران جمهوری اسلامی برای دور کردن خلق‌ کورد از خواسته‌های دموکراتیک‌شان سر می‌دهند شکست خورده است و حتی زندانیان سیاسی که در بدترین شرایط به سر می‌برند از مبارزه باز نخواهند ایستاد.
روی آوردن جمهوری اسلامی در برابر مقاومت شهید سیروان نژاوی که سیاست‌های تسلیم‌ساز آنان را در هم شکست به عمل وحشیانه‌ی اعدام، نشان از عجز و درماندگی این رژیم دارد. مقاومت شهید سیروان تا آخرین لحظه‌ی زندگی، بار دیگر نشان داد که اعدام و سرکوب، هرگز آزادی‌خواهان را از مسیر مبارزه دور نخواهد ساخت و حتی در زندان نیز، مبارزه، یگانه‌راه راستین کسب آزادی و حقوق ملت‌ کورد و دیگر ملت‌های ایران می‌باشد. چگونه با اعدام فرزادها و شیرین‌ها نتوانستند مبارزات آزادی‌خواهانه‌ی خلق‌مان را تضعیف نمایند با اعدام شهید سیروان نیز، صدها جوان کورد راه این مبارز را در پیش خواهند گرفت و وارد عرصه‌ی مبارزه خواهند شد.
هم‌صدایی و همدلی خلق‌مان در شرق کوردستان و تمامی نیروهای آزادی‌خواه ایران در اعتراض به این عمل وحشیانه، سبب خواهد شد که بلندتر از همیشه صدای آزادی‌خواهی‌مان را به گوش جهانیان برسانیم. به همین دلیل از خلق‌مان در شرق کوردستان و تمامی نیروهای دموکراتیک ایران و دیگر مناطق می‌خواهیم که برای کشیدن خط پایانی بر سیاست‌های وحشیگرانه‌ی جمهوری اسلامی، از طریق ارتقای سطح مبارزاتی خویش از خون شهیدان راه آزادی صیانت به عمل آورند.
ما به مثابه‌ی جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان(کودار)، ضمن تسلیت به خانواده‌ی شهید سیروان نژاوی و خلق‌مان در شرق کوردستان، اعلان می‌نماییم که از خون پاک شهید سیروان صیانت به عمل آورده و در چارچوب دفاع مشروع از مبارزه‌ی این شهید دفاع نموده و پاسخی کوبنده به این جنایت جمهوری اسلامی خواهیم داد. همچنین به روح پاک شهیدان درود می‌فرستیم و عزم آزدای‌خواهانه و مبارزات برحقشان را ستوده و با مبارزات خویش اهداف متعالی و انسانی‌شان را تحقق خواهیم بخشید.
همچنین از خلق‌مان در شرق کوردستان به ویژه جوانان می‌خواهیم که در پاسخ سیاست‌های پلید جمهوری اسلامی به خط فکری و مبارزاتی شهید سیروان روی آورده و وظایف اخلاقی و انسانی‌ خویش را به نحو احسن انجام دهند.
شورای مدیریت جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان – KODAR
۰۹.۰٨.۲۰۱۵

نوشته شده در خبر. 1 Comment »

یک پاسخ to “بیانیه‌ مجلس پژاک –رژیم جمهوری اسلامی، هر روز صدای آزادی و انسانیت را بدار می آویزد”


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: