اطلاعیه كودار : حملات تركیه‌ در راستای نابودی ملت كورد است

در پی حمله هوایی جنگنده‌های ارتش اشغالگر ترکیه به روستای زرگلی در منطقه قندیل، 9 تن از هم‌میهنان‌مان قتل‌عام و قریب 15 تن هم مجروح شدند. نخست، شهادت آن هم‌میهنان را به خانواده‌های آنها تسلیت گفته و برای مجروحین آروزی بهبودی عاجل داریم. حملات ترکیه در راستای قتل‌عام کردها را بشدت محکوم می‌نماییم.

حملات دولت ترکیه به مناطق دفاعی مدیا از 24 ژوئیه تاکنون در راستای قتل‌عام و انکار ملت کورد انجام می‌گیرد. درحالی که ملت کورد بیش از پیش به آزادی نزدیک شده و در جبهه مقاومت در غرب کوردستان و جنگ علیه تروریست‌های داعش حماسه آفرینی‌می‌کند، دولت ترکیه سیاست جنگ‌افروزی برضد ملت کورد و جنبش آزادیخواهی آن در پیش گرفته است. حمله به مناطق گریلایی، تنها به نیرومندی تروریست‌های داعش و افزایش عمر دولت‌های حاکم بر منطقه خدمت می‌کند. هدف از آن، نابودی ملت کورد است و قتل‌عام امروز ساکنان روستای زرگلی اثباتی بر این مدعاست.

درحالی که جنبش آزادیخواهی کوردها و رهبر این ملت، عبدالله اوجالان روند صلح را پیشبرد داده و تا به امروز ادمه دادند، اردوغان و حزب عدالت و توسعه، ضمن تحمیل انزوای سنگین بر رهبر آپو و نیز با جنگ‌افروزی خود، گفتگوهای صلح را به بن‌بست رسانده و جنگی تمام‌عیار علیه کوردها را آغاز کرده‌اند که می‌رود منطقه را دربرگیرد. حملات روزهای اخیر ترکیه در داخل و حمله به مناطق گریلایی با چراغ سبز مسعود بارزانی و دستگاه حکومتی او انجام می‌گیرد. اردوغان و بارزانی هر دو به لحاظ سیاسی شکست خورده و بسیار تضعیف شده‌اند، لذا با پیشبرد جنگ علیه ملت کورد و جنبش آن درصددند چند صباحی بر عمر حاکمیت خود بیافزایند و به آرزوی حاکمیت و ریاست مطلقه بر ترکیه و اقلیم جنوب کوردستان برسند.

قتل‌عام ساکنان روستای زرگلی در واقع پیام دولت ترکیه و اردوغان با این مضمون است که به هیچ‌وجه حاضر به حل مسئله کورد نیستند و هرجا کوردی باشد را مورد هدف قرار می‌دهند. لذا جنگ ترکیه علیه کوردهای هرچهاربخش کوردستان و خلق‌های خاورمیانه است. جنگ ترکیه با داعش هم در واقع پوششی فریبکارانه برای جنگ بر ضد ملت کورد می‌باشد. گشت‌زنی جنگنده‌های ترکیه بر فراز کوبانی، استقرار نیروی نظامی در مرز کانتون عفرین و جرابلس و نیز حملات گسترده علیه مناطق گریلایی در راستای موج بازداشت‌ها و سرکوب‌های داخلی، عزم ترکیه برای انکار موجودیت کوردها را نشان می‌دهد. این جنگ، نشانه آن است که دولت ترکیه در مقابل پیروزی‌های ملت کورد تاب تحمل ندارد.

همچو کوردیناسیون جامعه آزاد و دموکراتیک شرق کوردستان (کودار) ضمن محکوم‌کردن حملات هوایی ترکیه به مناطق گریلایی و قتل‌عام روستائیان قندیل، از ملت کورد، بویژه جوانان و زنان هرچهاربخش کوردستان می‌خواهیم در مرحله حساس و سرنوشت‌ساز کنونی به پا خاسته و مبارزات برحق خود بر ضد دولت‌های ستمکار را ارتقاء دهند. تنها راه حصول آزادی خلق‌کورد و خلق‌های منطقه، مبارزات مشترک می‌باشد. حملات دولت فاشیستی ترکیه را محکوم و از جوامع بین‌المللی خواستاریم در قبال جنایات ضدبشری ترکیه سکوت اختیار نکنند. باردیگر به خانواده‌های جانباختگان قتل‌عام زرگلی تسلیت گفته و سوگند یاد می‌کنیم که در راستای تحقق آرزوهای آنها، مبارزات خود را تا رسیدن به آزادی کامل پیشبرد دهیم.

جامعه دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان – KODAR 01.08.2015

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: