گری سپی آزاد شد ، اما سیاست » مهار دوگانه » آمریکا همچنان ادامه دارد !

ههه

گری سپی آزاد شد . نیرورهای مدافع خلق ِ دو کانتون کوبانی و جزیره به هم وصل شدند .

شهرستان گری‌سپی پس از 2 سال اشغال آزاد شد . پیروزی نیروهای مدافع خلق ، «ی .پ .گ «و » ی . پ . ژ » ، بهمراه نیروهای » الفرات » در گری‌سپی ، پیروزی بزرگی دیگری است که پس از پیروزی حزب ه.د.پ ، اتحاد نیروهای دموکراتیک خلق ها ، در انتخابات پارلمانی ترکیه حادث شده است . این انتخابات و نتیجه آن اردوغان را در برقراری » سلطانیسم عثمانی » ، که چیزی شبیه به ولایت مطلقه خودمان است ، بطور کامل ناکام ساخت .
سیاست » مهار دوگانه «!
و اما سند بتازگی افشا شده » آژانس امنیت ملی » آمریکا نشان می دهد که دولت آمریکا از ماه اگوست 2012 می دانسته که القائده ، داعش و سایر گروه های اسلام گرای خشن در سوریه در راس جریانات موجود علیه بشار اسد جانی قرار دارند . جریاناتی که می خواسته و می خواهند تا یک حاکمیت سلفیستی تمام عیار در بخشی از خاک سوریه ایجاد کنند و در امتدادش به عراق و جاه های دیگر برسند .

هدفی که ، دقیقا، خواسته غرب و کشورهای حامیش در حاشیه خلیج فارس هم بوده و می باشد . روشن است که این هدف بر مبنای سیاست » مهار دوگانه » دارد پیش می رود .

قطع و جدا کردن ارتباط حکومت اسد از حکومت شیعی ایران و عراق هدف اصلی است. این سند که چندی پیش و به دستور یک دادگاه فدرال در آمریکا علنی شده ، نشان می دهد که «شورای امنیت ملی » آمریکا ، که رئیس اش باراک اوباما است ، در جریان کامل ماجرا بوده است .
» خدای » من ! برنده جایزه نوبل ، پدرخوانده ترور است !
دارند روز روشن به بهانه مبارزه با » تروریسم بین المللی ،» به » تروریسم بین المللی » کمک می کنند . هر چند که برای کنترل داعش و نیروهایش به نیروهای کرد در سوریه کمک هوائی کرده باشند .
حالا و با لخت و عور شدن بخشی از واقعیت های خاور میانه ، بسیار آسانتر می توان به این سوال پاسخ داد که چگونه می شود با کشته شدن هزاران و هزاران نفر از افراد داعش و نیروهای نزدیک به آن ، هنوز که هنوز این نیروها تمامی ندارند و همچنان پیشروی می کنند ؟
حالا برای مدافعان » حقوق بشر » دخیل بسته به » دخالت های بشردوستانه آمریکا » و » جامعه جهانی » شاید ، فقط شاید ، اندکی روشن شده باشد که همان زمانی که » جناب » اوباما و متحدانش آن داستان قدیمی » گسترش دموکراسی ، آزادی و حقوق بشر » در جهان را موعظه می کرده اند ، همان زمان هم مشغول خلق موجوداتی همچون داعش بوده اند . سیاست «مهار دوگانه » !

آمریکا و غرب به داعش نیاز داشته و دارند . نیاز دارند تا سدی در مقابل حکومت اسلامی شیعی ایران هم باشد . سیاست مهار دوگانه کارکردش این باید باشد تا هردو طرف ماجرا را کنترل کند . بی شک مدیای جهانی ، یعنی همان در نهایت طرفداران غرب ، تلاش خواهند کرد و می کنند تا هر چه بیشتر از اهمیت این گزارش و مستندات مهم آن بکاهند .

یک پاسخ to “گری سپی آزاد شد ، اما سیاست » مهار دوگانه » آمریکا همچنان ادامه دارد !”


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: