اطلاعیه : سایت جدید هسته اقلیت و صدای همگرایی

در باره ما
هسته اقلیت بعنوان گرایشی علیه بوروکراسی و سبک کارحاکم با نقدی معین از درون بحران و گسست های درونی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران اقلیت شکل گرفت. (خرداد ماه 1366) . هسته از همان آغاز چیزی بجز باور و اتکا به سنت انقلابی اقلیت ; اعم از نام، نشریه یا عناوینی از این دست را با خود نبرد.
جوهر انقلابی اقلیت اما نمیتوانست بدون نقد عملکرد گذشته وتلاش برای تحلیل مشخص از شرایط مشخص تداوم یابد. واین میسر نمی شد مگر با پرهیز از هرگونه میراث خواری واکتفا به افتخارات گذشته . هسته اقلیت در نخستین گام سبک کار و بوروکراسی حاکم بر «سازمان»و سپس جنبه های مختلف استراتژی و دیدگاه های عموم خلقی آن را به چالش کشید. تاکید بر جمهوری شورایی،نقد شوروی (پیش از فروپاشی) و ماهیت آن به عنوان حکومت ضدکارگری تکنوکراتها و بوروکراتها،بررسی جنبه های مختلف سبک کار کمونیستی و اتکا به همسانی نظر و عمل و …دست آوردهای دوره آغازین هسته اقلیت بود.
واکاوی بحران اما نمی توانست در این محدوده باقی بماند لذا در ادامه سنت انتقادی، به بحران درجنبش کمونیستی وضرورت بازنگری ، بازیابی وبازسازی آن معتقد شدیم . دریافتیم که بحران تنها مربوط به سازمان ما نبود . این بحران سراسری و جهانی است. نشانه های اساسی آن،بازماندگی جنبش طبقاتی کارگران نسبت به حرکت سرمایه، تهاجم همه جانبه به دست آوردهای جنبش کارگری، پراکندگی بین نیروهای کمونیست، موانع بین پیشروان کمونیست طبقه و توده کارگران، و نیز بحران درتشکل هایی بود که پاسخ گوی وضعیت کنونی و نقد سرمایه فی الحال نبوده و به آحاد تجزیه شد ند و غیره . .. بعلاوه نمودهای دیگر بحران فقدان تفسیر و درک مشترک از مفاهیم اجتماعی نظیر آزادی، دموکراسی، دیکتاتوری پرولتاریا و …میان نیروهای منتسب به جنبش کمونیستی است. پاسخ ما به بحران موجود طرح همگرایی بوده است. برای فائق آمدن بر بحران لاجرم گذر از یک پروسه همگرایی -در نظر و عمل- لازم شده است. پروژه های همکاری سامانه گذار به همزبانی وهمگرایی واجتماع نیروهای انقلابی است. از این رو همکاری های پیش رونده ودارای قابلیت ارتقاء درسطح برنامه و چشم انداز ، موثر ترین راه برون رفت از بحران است . امری که در نظر و عمل به پروسه همگرایی کمک میکند. بدیهی است که این گرایش بسیار وسیعتر از تشکل ما است و امید داریم که همه رفقای متعلق به این گرایش را بازیابیم و همراه با فعالین،گروهبندی ها و نیروهای جنبش انقلابی کمونیستی،زمینه های همگرایی ووحدت های آتی را گسترش دهیم. ما خود غرضی وفرقه گرایی را نقد کرده ایم ولذا هر عملکردی که بتواند در انسجام جنبش کمونیستی وسازمانیابی کارگران و سوسیالیسم از پایین موثر باشد خودرا درسرنوشت آن سهیم میدانیم در این مسیر از همکاری با هر گرایش،نیرو و فعال جنبش کمونیستی که بتواند، به همبستگی و وحدت طبقاتی کارگران، انسجام جنبش کمونیستی و سوسیالیسم انقلابی کمک کند، استقبال میکنیم
زنده باد آزادی- زنده باد سوسیالیسم
هسته اقلیت بهمن 93 –فوریه

سایت جدید هسته اقلیت
http://www.hasteh.se/jadid.htm

و  صدای همگرایی

http://hasteh.se/hamgarai.htm

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: