اعدام ریحانه جباری یک امر کاملا سیاسی بود !

نه از آسمان و گنبد الهی و نه از سوی " دخالتگران بشردوست غرب !!؟ " کمکی بما نخواهد رسید . ما خودمان باید چاره ای برای دردهای بی پایان مان بیابیم . با عطف توجه به تجربه کوبانی ، ما هم می نوانیم گنبدهای دفاعی و از جنس کوبانی بسازیم . گنبدهائی کاملا زمینی . یگان هائی دفاع از جنس زنان و مردان کوبانی . مردم متحد چنین قدرتی دارند .

نه از آسمان و گنبد الهی و نه از سوی » دخالتگران بشردوست غرب !!؟ » کمکی بما نخواهد رسید . ما خودمان باید چاره ای برای دردهای بی پایان مان بیابیم . با عطف توجه به تجربه کوبانی ، ما هم می نوانیم گنبدهای دفاعی و از جنس کوبانی بسازیم . گنبدهائی کاملا زمینی . یگان هائی دفاع از جنس زنان و مردان کوبانی . مردم متحد چنین قدرتی دارند .

سایت خبری جنبش خرداد : این تاسف بار است که شبکه های اجتماعی پر بشود از فحش و ناسزا فقط به به جلال سربندی و خانواده اش . تاسف بار است که اعدام ریحانه جباری را ناشی از » عدم بخشش » اولیای دم بدانیم . تاسف بار است که بگوئیم » خدا انتقام ریحانه را خواهد گرفت » . تاسف بار است که آگاهانه و یا ناآگاهانه ، بجای فریاد و کانالیزه کردن فریاد برای تحقق شعار » لغو احکام اعدام به هر شکل و شیو ه ای «، فقط به » فاتحه خوانی » بپردازیم و با شخصی کردن اعدام ریحانه ، مجرم اصلی ، یعنی حکومت داعشی حاکم بر ایران ، را از تیررس خارج کنیم . ریحانه جباری قربانی نه فقط کینه ِخانواده سربندی ، بلکه مهمتر از آن قربانی اهداف سیاسی حکومت در قالب » حقوق بشر اسلامی » اش شد . اگر اعتراضی به حقوق بشر اسلامی داریم ، اگر مخالف حکومت هستیم ، دقیقا هر چه فریاد داریم را باید بر سر همین حقوق و همین حکومت زد .
نباید فراموش بکنیم که ریحانه در همه این سالهای درد و رنج ، یک قربانی سیاسی هم بوده است . برگ آسی در اختیار حکومت و گروگانی اسیر در چنگال شان . این برگ آس، با وخیم تر شدن اوضاع سیاسی حکومت در عرصه های داخلی و خارجی ، سرانجام باید بر زمین زده می شد که زده شد.
شنبه سوم آبان 93 تاریخی ست که به سادگی نباید از آن گذشت . ریحانه جباری قربانی بند و بست های سیاسیِ قدرتهای سیاسی چه در ایران و چه در جهان » آزاد و مدافع حقوق بشر !!؟ » گردید .
اعدام ریحانه جباری هزینه » مذاکرات هسته ای » !

همچنان که اسیدپاشی های اصفهان نیز از نتایج شوم همین مذاکرات است . زیگنال های حکومت از کاربرد چنین اعمال وحشیانه ای هنوز از نتایج سحر است . دارد پیام روشن و قاطع می دهد که : چه در این مذاکرات عقب نشینی بکنیم و چه نکنیم ؟ ، صبح دولتی فجیح در انتظار همه شما مردمان ایران در پیش خواهد بود .
دو پیام و آنهم در یک مدت کوتاه باید بیشتر از هر زمان دیگری بما یادآوری کرده باشد که اسیر تبلیغات و کارکردهای تاکتیکی و » جنگ های جناحی » حاکمیت از یک سو و توهم پراکنی » غرب متمدن !! » در دفاع از «منشور جهانی حقوق بشر کوروش کبیر!! » نشویم . امروز ، یعنی درست چند ساعت پس از اعدام ریحانه ، هر چند که درست نیست که لبه تیز انتقادات را متوجه دو کارزار لغو مجازات اعدام یعنی » لغو گام بگام اعدام ( لگام ) » و » کمیته بین المللی علیه اعدام » نمود ، ولی روا و جایز است که به آنها بگوئیم که: شما همان هائی بوده اید که از عفو محکومین به اعدام توسط برخی اولیای دم ، که ساخته دست و تاکتیک مرحله ای رژیم در برهه ای از زمان بوده را » جنبش عفو » نام گذاری کرده و با بغل کردن آن ، تا مرز از خود بیخود شدن ، باورتان شده بود که این جنبش نتیجه فعالیت هایتان است و دستاوردهای اش هم تنها و تنها به خودتان تعلق دارد .
نه !
مبارزه با » خواب های طلائی » داعشیان حاکم برای مردم کشورمان تنها از یک طریق و کانال باقی مانده می گذرد . این تجربه کوبانی ، این راه کوبانی است که می تواند نقشه های شوم حکومت در هم بریزد .
نه از آسمان و گنبد الهی و نه از سوی » دخالتگران بشردوست غرب !!؟ » کمکی بما نخواهد رسید . ما خودمان باید چاره ای برای دردهای بی پایان مان بیابیم . با عطف توجه به تجربه کوبانی ، ما هم می نوانیم گنبدهای دفاعی و از جنس کوبانی بسازیم . گنبدهائی کاملا زمینی . یگان هائی دفاع از جنس زنان و مردان کوبانی . مردم متحد چنین قدرتی دارند . 

در همین جا با ابراز همدردی عمیق با خانواده جباری و اعلام مراتب تسلیت عمیق به آنها ، می گوئیم که ریحانه در تاریخ قربانیان حکومت اسلامی جاهی رفیع و بالا دارد و هرگز فراموش نشده و نخواهد شد .

یک پاسخ to “اعدام ریحانه جباری یک امر کاملا سیاسی بود !”


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: