‫#‏کوبانی‬ تو بمان تا امید بماند !

کوبانی و راهش بیش از هر زمان دیگر دارد می گوید که شعار " بربریت یا سوسیالیسم " چقدر درست بوده است .

کوبانی و راهش بیش از هر زمان دیگر دارد می گوید که شعار » بربریت یا سوسیالیسم » چقدر درست بوده است .

کوبانی این سنگر مقاومت در برابر بربریت ، هنوز ایستاده است . 29 روز گذشت . این تنها آن بیست و نه روزی است که به صدر اخبار جهان ارتقاء یافته ، و گرنه این ایستادگی تاریخش به خیلی پیش تر از این برمی گردد . به دو سال قبل .

حالا اگر هر روز به تاریخ این مقاومت و گسترش آن از تهران تا سنندج ، از مشهد تا افغستان ، از ترکیه تا آلمان ، از آلمان تا کانادا و در جای جای این جهان پهناور افزوده شود ، که دارد می شود ، نشاندهنده فقط عجز ، زبونی و ناتوانی » دولت اسلامی ( داعش ) » نیست ، بلکه شکست تاکتیک و استراتژی غرب و متحدینش هم هست .همان ها که با پیشقراول کردن داعش ، این همه ِ دستاوردشان ، همه هدفشان این بود تا مدل » دموکراسی مشارکتی » حاکم بر غرب کردستان سوریه ( روژئاوا ) را برای مسدود کردن راه گسترش و فراگیری اش در کل منطقه خاورمیانه در هم بشکنند

همان ها که با پیشقراول کردن داعش ، این همه ِ دستاوردشان ، همه هدفشان این بود تا مدل » دموکراسی مشارکتی » حاکم بر غرب کردستان سوریه ( روژئاوا ) را برای مسدود کردن راه گسترش و فراگیری اش در کل منطقه خاورمیانه در هم بشکنند .
اینها واقعیت کوبانی است . وگرنه خم شدن بروی اینکه مردم و » یگان های مدافع خلق ( ی پ گ و ی پ ژ ) ) » فقط در برابر هیولائی ایستاده است که دولت شبه فاشیست ترکیه نیز مستقیم و غیر مستقم از آن حمایت می کند ، آگاهانه و یا ناآگاهانه ، دیدن نیمه پر لیوان است . این را که دیگر خیلی ها و حتی » رضا شاه نیم پهلوی » هم می گوید . اینها را حتی همان ها که پتیشن جور می کنند و دخیل به سردسته » تروریست ها ی جهان » یعنی آمریکا برای » دخالت بشردوستانه » در کوبانی می بندند هم می گویند .
ما ، ما کمونیست ها ، اگر فراتر از اینها نرویم و حقیقت کوبانی را فریاد نزنیم که دیگر کمونیست ، آزادی و برابری خواه نیستیم .

ترادژی کوبانی ، در عین حال شکست هم تاکتیک و هم استراتزی اردوی سرمایه است . هم آنها که حالا دلواپس و نگران در اتاق های فکر شان نشسته اند و دست ها را بهم می مالند و رنگ از رخسار پریده یحتمل می گویند » کجای کار مان اشتباه بوده و چرا #کوبانی سقوط نمی کند؟»
پاسخ روشن است . چرا که حافظه تاریخی ندارند . ویتنام را ، کوبا را ، الجزایر را ، استالینگراد را و در یک کلام پارامتر » مقاومت مردم اعماق » ، که قدمتش به درازنای تاریخ می رسد ، را با بلاهتی خیره کننده بفراموشی می سپارند .
حالا اما دیگر کار از کار دیگر گذشته است . ‪#‎kobane‬ و مدل خودمدیریتی اش ، حتی اگر در هم کوبیده شود ، مدلی است که ، همراه با ارتقاء هر چه بیشترش ، دیگر برای همه انسان های تحت حاکمیت بربریت سرمایه  باز شناسائی  دوباره شده است . روشی که بیش و پیش از هر زمان دیگری ، درستی شعار » بربریت یا سوسیالیسم ؟ » را نشان می دهد .
هر روز ایستادگی کوبانی ، تحقق یافتن بیشتر این شعار است . کوبانی تو بمان تا امید دنیای بهتر بماند !
سایت خبری جنبش خرداد
——————————–
در پایان یک بخش از مقاله سایت » پراکسیس » با عنوان » دفاع از آرمان‌های کوبانی . یک دو سه… هزاران کوبانی بسازیم!» را در اینجا نقل می کنیم :
«…… انقلاب روژئاوا که تحت عنوان خودمدیریتی دموکراتیک غرب کوردستان تأسیس شده، نه تنها سیستمی نژادی، قومی و ناسیونالیستی نیست، بلکه به طور برابر قدرت را میان همه‌ی خلق‌های ساکن از قبیل کورد، عرب، آشوری، تورکمن و ارمنی تقسیم کرده است. برای فعالان حقوق بشریِ زنان شاید باورپذیر نباشد که در گوشه‌ای از این سرزمین، زنان موفق شده‌اند نه تنها در حقوق به تساوی با مردان برسند، بلکه پا را فراتر گذاشته و در کلیه‌ی امور اجتماعی و سیاسی به مشارکت هم‌پا و حتی جلوتر از مردان بپردازند. انقلاب غرب کوردستان برخلاف مناسبات کار در ایران که ترجمانی نوین از روابط برده داری است، به دنبال اشتراکی‌سازی تولید و حتی اشتراکی‌سازی زمین و آب رفته و می‌کوشد تا سایه‌ی طبقه‌ی مفت‌خور و انگل‌های اجتماع را از سر زحمتکشان کم بکند…….»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: