فلسطین شکست ناپذیر است ! نقدی بر یک اعلامیه

فلسطین و مردمش تمام شدنی نیستند !

فلسطین و مردمش تمام شدنی نیستند !

سایت خبری جنبش خرداد : کشتار فلسطینیان ساکن غزه در یک کلام پاک سازی قومی نقشه مند است . همان هدفی که آلمان نازی در ارتباط با یهودیان آن روزگار دنبال می کرد .
وقتی که هم اینک اکثریت یهودیان اسرائیلی به همراه متحدین غربی شان ، با همراهی بسیاری از ایرانی نماهای ناسیونال – شوینیست ، از کشته شدن مردم غزه به وجد می آیند و هلهله و شادی راه می اندازند ، در واقع دارند به » انسان زدائی از فلسطینیان » رای می دهند . دولت نژاد پرست و هلوکاست آفرین اسرائیل هیچگاه از مبارزه مسلحانه گروه های فلسطینی و حتی از پرتاب شدن هزاران هزار راکت دیگر از سوی نیروهای حماس به داخل اسرائیل ، ترسی نداشته است . ترس و کابوس اینها همواره و تنها این بوده که چرا تا حالا نتوانسته و نمی توانند مردم دلاور فلسطین را از درون تهی کرده و آرزوی ژنرال موشه یعلون ( رئیس ستاد ارتش اسرائیل در سال ٢۰۰٢ ) که گفته بود: » فلسطینیان باید ناگزیر شوند در اعماق ذهن شان دریابند که مردمی شکست خورده اند» ، را عملی نمایند . زهی خیال باطل ! مگر فلسطین و مردمش تمام می شوند ؟ تا زمانی که سنگ و کلوخ های شان بردوام است ، که هست ، همان فریاد مشهور پاپیون همواره بگوش خواهد رسید ، که می رسد :  » آهای حرام زاده ها ، ما هنوز زنده ایم » ! 

معلوم است که ما ، یعنی اردوی بیشمار مدافع مفهوم انسان علی العموم ، و انسان فلسطینی علی الخصوص ، نمی توانیم خواستار مبارزه پی گیرتر و سرسختانه تر مردم فلسطین علیه این اردوی نژاد پرستان و انسان کش نباشیم . راه دیگری وجود ندارد .
آن نیروهای به اصطلاح » چپ » که در مواضع شان  هر دو طرف  یک » جنگ !!؟ » موهوم  را محکوم می کنند ، براستی که مصداق همان » خواص بی بصیرتند » . کمیته مرکزی  سازمان راه کارگر و حزب کمونیست کارگری ایران نمونه بارز چنین نیروهائی هستند .

  اعلامیه کمیته مرکزی سازمان راه کارگر با عنوان » کشتار مردم  غزه توسط اسرائیل جنایت علیه بشریت است ! » بمناسبت کشتار مردم بیدفاع غزه توسط رژیم جنایتکار و نژادپرست اسرائیل ، در مجموع و کمافی السابق یادآور نمونه مشابه اش در سال 2009 است . این معلوم می کند که آنها با وجود گذشت همه این سالها هنوز درک مشخصی از کنه وجودی سیاست های این رژیم اشغالگر ندارند و در توضیح و تبیین ساده همین » جنایت علیه بشریت » لنگ می زنند . اعلامیه اینچنینی ، سوای تیتر خوبش ، آنجا که مدام » دولت اسرائیل » ، «دولت اسرائیل » می کند ، بخودی خود دارد به غاصبان و اشغالگران مشروعیت می بخشد . اینجاست که در قدم اول تیتر اعلامیه ، به همین آسانی ، ذبح می شود . در ثانی اعلامیه آنجا که یکسری موضوعات بی ربط و با ربط ، همچون » تروریسم اسلامی » ، » داعش » ، » حماس » ، اوضاع عراق و سوریه ، مذاکرات هسته ای و ……. را با هم یکجا ردیف می کند و با » سخاوت !! » معمولش  دنبال » مسئولیت مشترک «  می گردد  , تا همه چیز و همه کس را محکوم کند ، در واقع می خواهد همچنان مدال  دفاع از » صدای سوم » را به خودش اعطاء کند .

این رفقا هنوز که هنوز نیاموخته اند که یک اعلامیه سیاسی جای بیان خطابه های سیاسی ، تجزیه و تحلیل کشاف و دراز نیست .

اعلام یک موضع باید چنان شفاف و روشن باشد که در پایان  قبح » جنایت علیه بشریت ِ» مورد ادعا نشکند ، که متاسفانه عمد و یا غیر عمد شکست  . اشتباهی که  آنها در سال 2009 هم کردند  .

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: