لشکرکشی پلیس سرمایه !گروگانگیری در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران !

سایت خبری جنبش خرداد : گروگانگیری امروز در شرکت واحد تهران ، که به گروگان گرفتن مدیرعامل این شرکت و دو تن دیگر از مدیران آن از سوی یک کارگر اخراجی با سابقه 12 سال کار انجامید ، خبر بسیار با اهمیتی است . مهمتر از این همه ، لشگرکشی تمام عیار پلیس سرمایه برای دستگیری این » گروگانگیر » بوده است . حضور گشت یگان کلانتری محل ، سرهنگ خانچرلی، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ و سردار ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ ، ماموران پلیس پایتخت ، ماموران یگان ویژه و تعداد زیادی تک تیرانداز، نشان می دهند که این تدارک عظیم برای دستگیری یک فرد ، تنها یک فرد ، نه منطقی است و نه معقول . علت اصلی براستی چیست ؟ واقعیت آنست که این لشگر کشی با علم به محتمل بودن خطرانفجار خشم کارگران صورت گرفته است . ترس از خشم کارگرانی که در زیر شدیدترین فلاکت ها ی ناشی از بحران اقتصادی و تحریم های لجام گسیخته کنونی قرار دارند ، عامل اصلی ست . گفتنی ست که در ماههای گذشته چنین احتمالاتی را نه تنها تحلیلگران مستقل مسائل اقتصادی ، بلکه اینجا و آنجا خود عوامل حکومتی نیز ، داده بودند . فراموش نکنیم که شرکت واحد اتوبوسرانی به بویژه پتانسیل های بلقوه و بالفعلی در ایجاد حرکات کارگری اعتراضی در سالهای گذشته از خود نشان داده است . در ارتباط با دستگیری این کارگر به جان آمده از ستم ، لازم است که دو خواست روشن مطرح گردد . 1- خواست آزادی اش از دست جلادان ضد کارگری که اکنون او را به گروگان گرفته و احتمالا همین حالا در زیر شکنجه های قرون وسطی آنان قرار دارد .  و 2-  بازگشت بی قید و شرط به کار «بهرام.س» . چرا که اخراجش با توجه به همان قانون کار ارتجاعی کنونی نیز با هیچگونه » ضوابط قانونی » همراه نبوده است .
————————————————
همه خبرها در ارتباط با گروگانگیری در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران !
گزارش خبرنگار ایلنا : صبح امروز یک راننده اخراجی شرکت واحد تهران به قصد اعتراض به اخراج و بیکاری خود ظرف یک سال گذشته در سامانه شماره 3 شرکت واحد حضور پیدا کرده بود که پس از بالا گرفتن اعتراض و وقوع درگیری، ظهر امروز  «پیمان سنندجی» مدیرعامل، و دو تن دیگر از مدیران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران و حومه را به گروگان گرفت. بنا بر این گزارش، این کارگر به نام «بهرام.س» با سابقه حدود 12 سال کار، یک سال پیش از شرکت واحد اتوبوسرانی تهران اخراج شده بود و پیش از اخراج نیز در شغل رانندگی اتوبوس و سپس در بخش تصادفات شرکت واحد مشغول کار بوده است. گروگان‌گیر مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و یکی دیگر از همکارانش در ساختمان شرکت واحد با شلیک گاز اشک‌آور دستگیر و برای تحقیقات بیشتر به مقر پلیس منتقل شد.

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در صحنه حادثه، حوالی ظهر امروز (چهارشنبه) وقوع یک فقره گروگان‌گیری از طریق کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شد.با حضور اولین واحد گشت یگان کلانتری در محل مشخص شد که پیمان سنندجی، مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران و حومه و یکی از همکاران وی توسط فرد ناشناس گروگان گرفته شده است.بررسی‌های اولیه خبرنگار ایسنا که در محل حادثه حضور دارد، حاکیست که یکی از کارکنان اخراجی این شرکت اقدام به گروگان‌گیری مدیر ارشدش کرده و این در حالیست که سرهنگ خانچرلی، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ و سردار ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ با حضور در محل با بلندگو در حال صحبت با گروگان‌گیر هستند.به گزارش ایسنا، ماموران پلیس پایتخت که در همان لحظات اول در محل حادثه حضور یافته بودند به همراه ماموران یگان ویژه و رهایی گروگان همچنان تا لحظه مخابره این خبر با حضور در ساختمان اصلی نسبت به ایمن‌سازی محیط اقدام کردند و تلاش برای رهایی گروگان و دستگیری گروگان‌گیر همچنان ادامه دارد.

حضور خانواده گروگان‌گیر در محل

به گزارش ایسنا، حوالی ساعت 14 نیز خانواده فرد گروگانگیر – دختر، پسر و مادر گروگان‌گیر – که از کارمندان اخراجی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه است نیز به محل حادثه آورده شدند.

بنا به گفته شاهدان عینی، علاوه بر مدیرعامل شرکت واحد، مسئول انضباطی این شرکت نیز به همراه گروگان‌گیر در اتاق محل حادثه قرار دارند.

همچنین شاهدان عینی این ماجرا از قول گروگان‌گیر و اطرافیانش عنوان کردند که کارمند اخراجی چندی پیش به دلیل برخی مشکلات انضباطی از این شرکت اخراج شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ مسوول عملیات رهایی گروگان

مشاهدات خبرنگار ما از محل حادثه حاکیست سردار حسین ساجدی‌نیا، فرمانده انتظامی تهران بزرگ شخصا مسوول عملیات رهایی گروگان را بر عهده دارد و شخصا عملیات را هدایت می‌کند.

وی همچنین در چندین نوبت با گروگان‌گیر صحبت کرده است.

جزئیات مشکلات فرد گروگانگیر توسط همکارش

سعیدی، همکار «ب – س» در حاشیه محل گروگانگیری در تشریح جزئیات علت انجام این عمل توسط همکارش، گفت: «ب-س» 12 سال سابقه کار در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بوده که وظیفه حفاظت از اتوبوس‌ها را بر عهده داشته است.

وی با بیان اینکه این فرد در شیفت شب مشغول به فعالیت است، گفت: حدود یک سال پیش این فرد به دلیل تخلف (خوابیدن در محل خدمت)، چندین مرتبه تذکر دریافت کرد و نهایتا نیز اخراج شد.

به گزارش ایسنا، در حال حاضر خبرنگاران با تدابیر امنیتی، به محوطه محل گروگانگیری وارد شدند.

استقرار تک تیراندازها در ساختمان شرکت واحد

به گزارش ایسنا، با گذشت سه ساعت از آغاز گروگانگیری، استقرار تک تیراندازهای پلیس پایتخت در ضلع شمالی ساختمان شرکت واحد، این عملیات را وارد فاز دیگری کرد.

بر این اساس، اقدامات پلیس برای رهایی دو فرد گروگان گرفته شده در این ساختمان همچنان ادامه دارد.

حضور معاون امنیتی دادستان تهران در محل گروگانگیری

دقایقی قبل مرتضی تورک، معاون امنیتی دادستان تهران نیز در محل حادثه واقع در ساختمان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران حاضر شد.

همچنین بر اساس مشاهدات خبرنگار ایسنا، لحظاتی پیش برادر«ب-س» وارد محدوده ساختمان مرکزی شرکت واحد شد که وی با هدایت عوامل پلیس به داخل ساختمان منتقل شد، اما وی حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نشد.

سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد از محل گروگان‌گیری خارج شد

به گزارش ایسنا حوالی ساعت 17 امروز سنندجی، مدیرعامل شرکت واحد تهران از محل گروگان‌گیری خارج شد.

مدیرعامل شرکت واحد تهران:

موضوع گروگان‌گیری نبوده/ من اسلحه‌ای ندیدم

مدیرعامل شرکت واحد تهران که به نظر می‌رسید صبح امروز از سوی یکی از کارمندان اخراجی‌اش گروگان گرفته شده بود، در جمع خبرنگاران پس از آزادی‌اش هر گونه گروگان‌گیری را رد کرد و گفت: من اسلحه‌ای ندیدم.

به گزارش ایسنا، پیمان سنندجی با بیان اینکه اختلاف شخصی بین دو کارمند شرکت واحد، سبب رخداد این حادثه شده است، این دو کارمند که یکی پرسنل و دیگری کارمند حوزه اداری بود، از چهار سال پیش با یکدیگر اختلاف داشته‌اند که نهایتا این فرد (ب-س) یک سال و نیم پیش با حکم کمیته انضباطی از مجموعه اخراج شد که خدا شاهد است سه هفته پیش دستور مشغول به کار و بازگشت وی را صادر کردم، اما امروز این فرد (ب-س) با فردی که با او در اختلاف بود، وارد دفتر من شدند و با این عنوان که می‌خواهند با من صحبت کنند، در اتاق ماندند.

وی با بیان اینکه این فرد هیچ تیراندازی نکرده است گفت: روابط عمومی بنده خبر گروگانگیری مرا در سایت‌ها خوانده و به من اطلاع داد و من نیز آمدم که به شما بگویم که این‌گونه نیست.

مدیرعامل شرکت واحد تهران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه اگر گروگانگیری نبود، چرا تا الان به طول انجامید و پلیس مامور تک تیرانداز در پشت‌بام مستقر کرد، گفت: موضوعی که در خصوص حوزه من بود، باید به شما می‌گفتم و بر روی بنده اسلحه‌ای نکشیدند و آن چیزی که با من در ارتباط است و روی سایت‌ها دیده‌ام، این است.

وی در پاسخ به این سئوال که اگر گروگانگیری نبود، چرا شما از اتاق بیرون نمی‌آمدید؟ گفت: موضوع کاملا اداری است و ربطی به گروگانگیری ندارد.

گروگان‌گیر با شلیک گاز اشک‌آور توسط پلیس دستگیر شد

به گزارش ایسنا حوالی ساعت 19 سرانجام با شلیک گاز اشک‌آور و ورود تیم رهایی گروگان به محل گروگان‌گیری، فرد گروگان‌گیرنده دستگیر و گروگان نیز بدون هیچ حادثه‌ای آزاد شد.

متهم این پرونده سریعا توسط ماموران پلیس دستگیر و از محل منتقل شد.

در زمان ورود تیم رهایی گروگان سردار ساجدی‌نیا نیز به همراه تیم وارد اتاق گروگان‌گیر شد.

بدین ترتیب پرونده این گروگان‌گیری با هدایت مستقیم رییس پلیس پایتخت بدون هیچ حادثه‌ای پایان یافت.

انتهای پیام

——————————————

گروگانگيری در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران
تابناک ـ ساعاتی پيش «پيمان سنندجی»، رئيس شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و دو تن ديگر توسط يک فرد اخراج‌شده از کار، در دفتر مدير عامل اين شرکت به گروگان گرفته شدند. اين گروگانگيری هنوز ادامه دارد.در پی اختلاف با يک فرد اخراج شده از کار، مديرکل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه به همراه دو تن ديگر به گروگان گرفته شدند.گروگانگيری در شرکت واحد اتوبوسرانی تهرانبه گزارش «تابناک»، ساعاتی پيش «پيمان سنندجی»، رئيس شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، يکی از مديران اين شرکت و يک تن ديگر توسط يک فرد اخراج‌شده از کار، در دفتر مدير عامل اين شرکت به گروگان گرفته شدند.

ماجرا از اين قرار است که حوالی ظهر امروز، جمعی از اخراج شدگان سازمان اتوبوسرانی تهران و حومه برای گفت‌وگو با رئيس اين شرکت راهی سازمان اتوبوسرانی تهران و حومه در خيابان هنگام شده و يکی از ايشان به نام «ب.س» به نمايندگی از جمع وارد اتاق مديرعامل می‌شود که در ادامه گروگانگيری- به شکلی که تشريح نشده،- رقم می‌خورد.

اين گزارش حاکی است گروگانگير مردی چهل ساله است که به عنوان راننده در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه مشغول به کار بوده و بعد از آن به بخش تصادفات منتقل شده و در نهايت بعد از مدتی از کار خود اخراج شده است. اين در حالی است که برخی رسانه‌ها در تشريح دلايل اخراج وی، نداشتن صلاحيت بر اساس حکم اداره کل کار تهران را اعلام کرده‌اند ولی اخبار ديگر حکايت از اخراج وی به دليل خوابيدن در محل کار (بی نظمی) دارد.

حضور رئيس پليس پيشگيری و فرمانده انتظامی تهران در محل

کمی بعد از انتشار خبر وقوع اين گروگانگيری عجيب، خبر رسيد که سرهنگ خانچرلی، رئيس پليس پيشگيری تهران بزرگ برای ايجاد آرامش و بازداری گروگانگير از ادامه اقدام خود وارد ساختمان شرکت واحد اتوبوسرانی شده است.

با حضور اين مقام انتظامی، نيروهای رهايی گروگان نيز در محل حضور يافتند تا در حالی که بر ازدحام جمعيت هر لحظه افزوده‌تر شده و از ورود خبرنگاران به ساختمان ممانعت به عمل می‌آمد، سردار ساجدی نيا، فرمانده انتظامی تهران هم در محل حادثه حضور پيدا کرده و عمليات را به دست گيرد.

برخی شنيده‌ها حاکی است که ظاهرا فرد گروگانگير در بدو حضور در ساختمان اسلحه به همراه نداشته و در کش و قوسی که به وجود آمده، اسلحه يکی از مديران سازمان را ربوده و گروگانگيری را آغاز کرده است؛ در حالی که اخبار ديگر حکايت از آن دارند که گروگانگيری با سلاحی رخ داده که «ب.س» با خود همراه داشته است.

از استقرار پليس تک‌تيرانداز تا حضور خانواده گروگانگير

آخرين اخبار از محل رويداد حاکی از آن است که فرد سومی هم در زمره گروگان گرفته شدگان حضور داشته که گروگانگير او را رها کرده است. اين در حالی است که دختر و پسر گروگانگير هم در محل حضور دارند و تلاش می‌کنند پدرشان را ادامه کار منصرف کنند ولی تا کنون توفيقی بدست نياورده‌اند.اين در حالی است که ماموران پليس در نقاط مختلف ساختمان مستقر شده و حتی چند تک تيرانداز بر بام ساختمان‌های مجاور هم مستقر شده‌اند تا اوضاع کاملا در تسلط پليس ارزيابی شود.گفتنی است اتاق مدير عامل، محلی که گروگانگيری در آن جريان دارد، در طبقه فوقانی يک بانک واقع شده و پنجره ای دارد که رو به خيابان باز می‌شود.تا اين لحظه خواسته گروگانگير از ادامه کارش، دست کم برای اصحاب رسانه و خبرنگارانی که در محل مستقر هستند پوشيده مانده است.

مدير گروگان گرفته شده با خبرنگاران صحبت و همه چيز را تکذيب کرد!

لحظاتی قبل (دقايقی از ساعت ۱۷ گذشته)، سنندجی، مدير عامل شرکت اتوبوسرانی در جمع خبرنگاران حضور يافت و در پاسخ به پرسش های ايشان، گروگانگيری را تکذيب کرد! سنندجی کل ماجرا را دعوای فرد اخراجی با يکی از کارمندان شرکت خواند که به دفتر وی کشيده شده و فرد اخراجی از خروج ايشان از اتاق ممانعت به عمل آورده است ولی توضيحی نداد که اگر شرح ماجرا اين بوده، چه ضرورتی داشته که نه تنها مجموعه ماموران پليس مسلح در ساختمان مستقر شوند، بلکه فرماندهان ارشد انتظامی و ديگر مسئولان در محل شرکت اتوبوسرانی حضور بيابند؟!سنندجی در پاسخ به سوال خبرنگار «تابناک» که آيا فرد اخراج شده اسلحه داشته يا خير؟ گفت: من سلاحی نديدم!

اين ادعاها در حالی از طرف مدير عامل اتوبوسرانی مطرح می‌شود که استقرار پليس در محل ادامه داشته و نه تنها خبری از گروگانگير و دومين فرد گروگان گرفته شده در دست نيست، بلکه گفته می‌شود به دليل تداوم مذاکرات با وی، ممکن است عمليات تا ساعاتی ديگر و فرا رسيدن شامگاه تداوم پيدا کند.

گفتنی است مسئول ارتباط با رسانه‌های اين سازمان نيز پيشتر در تماس تلفنی صورت گرفته وقوع هر گونه حادثه ای در ساختمان شرکت را رد کرده و گفته بود: در صورتی که سازمان موضعی در مورد چيزی اتخاذ کند، ان را اطلاع رسانی خواهد کرد!

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: