حکم » تنفیذ » سرسپرده ای دیگر به قدرت مطلقه ولی فقیه !

برای مردم کشور ، اکثریت عظیم کار و زحمت ، فرصتی برای در انتظار ماندن و به اسمان چشم دوختن نمانده است . با افزون شدن هرروز بر عمر ننگین حکومت اسلامی ، یکقدم دیگر به پرت شدن به دره نابودی و نیستی کامل نزدیک می شویم . به دولت " تدبیر و امید " خامنه ای اجازه ندهیم که ما را به نابودی بکشانند ! اتحاد ، مبارزه ، پیروزی

برای مردم کشور ، اکثریت عظیم کار و زحمت ، فرصتی برای در انتظار ماندن و به اسمان چشم دوختن نمانده است . با افزون شدن هرروز بر عمر ننگین حکومت اسلامی ، یکقدم دیگر به پرت شدن به دره نابودی و نیستی کامل نزدیک می شویم . به دولت » تدبیر و امید » خامنه ای اجازه ندهیم که ما را به نابودی بکشانند ! اتحاد ، مبارزه ، پیروزی

سایت خبری جنبش خرداد : 12 مرداد 92 روز امضای حکم ریاست جمهوری حسن روحانی از سوی ولی مطلقه فقیه بود . همین کلمه » مطلقه » تنها کافیست تا یادآور شود که 34 سال است گرفتار نوعی از رژیم های استبدادی هستیم که حداقل در دنیا و در تاریخ معاصر بی بدیل و بی همتا ست . نوعی استبداد که در هرم آن یکنفر بعنوان ولی فقیه نشسته و با «ستر عورتی » بنام » جمهوری » ، که نقش همان برگ انجیر برای پوشاندن کثافات خود دارد ، هر چهر سال یکبار از میان صدها نفر کاندید ریاست جمهوری ، تنها چند نفری را که از سرسپرده گی شان بخود اطمینان دارد از الکی به نام شورای نگهبان عبور می دهد و انتخاباتی برگزار می کند و اسمش را هم می گذارد » میزان رای مردم » است .
در این نظام پس از برگزاری چنین » انتخابات » مشمئز کننده ای ، کار مردم هم به پایان می رسد و به خانه ها روانه شان می کنند . در اینجاست که کار ولی فقیه تازه شروع می شود . چرا که در قانون اساسی بغایت ارتجاعی جمهوری اسلامی رای مردم برای فعلیت یافتن مقام ریاست جمهوری کافی نیست . این یعنی اولین قدم در نقض » جمهور مردم » یا همان فعلیت یافتن اراده مردم می باشد .
آنچه که دیروز از آن بعنوان روز » تنفیذ » یاد می شود ، براستی چه پدیده ای است ؟
در جمهوری اسلامی ، ولی فقیه بالاترین مقام کشور است . در پی او رئیس جمهور بالاترین مقام اجرائی می باشد و به رتق و فتق اموری که مستقیما به رهبر مربوط نیست می پردازد . او مسئول حسن اجرای قانون اساسی است . یعنی همان قانونی که در آن اختیارات نیمه خدائی و خدائی برای » رهبر » در نظر گرفته و از او فردی » مطلقه » ساخته است . همان فردی که سیاستهای کلی نظام را تعیین و بر حُسن اجرای آن نظارت می کند ، فرمان همه پرسی می دهد و مهمتر از همه بجای آنکه حکم ریاست جمهوری پس از انتخاب مردم را نمایندگانشان در مجلس بعنوان منتخب مردم ، امضاء کنند ، همین رهبر مطلقه آن را امضاء می کند . بنابراین رئیس جمهور می شود نه سرسپرده مردم ، بلکه می شود سرسپرده رهبر و لاغیر . معنای دقیق تنفیذ بنابراین اینست که میزان رای مردم نیست . به عبارت دیگر انتخاب مردم شرط لازم است اما شرط کافی نیست.

آخوند سید محمد غروی ، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، این بی حقی عمومی مردم را با روشنی بیشتری تبیین کرده . او در مصاحبه با خبرگزاری مهر می گوید : » اصل مسأله در این رابطه این است که چگونه این امضاء و تأیید کردن، تنفیذ تلقی شده است. حقیقت این است که اصولا و قطعا در ساختار و نظام ولایت فقیه، تمام وظایف اجرایی اولا و بالذات مربوط به شئون ولایت می شود و ولایت هم اولا و بالذات با شخص رهبری است. اگر بخشی از وظایف اجرایی به عنوان وظایف به دیگری محول می‌شود باید با نظر و تنفیذ رهبری باشد. تنفیذ به همین جهت است، تا اینکه رئیس جمهور مشروعیت پیدا کند.»
این یعنی با تعریف عامه » نقش مردم در این وسط یعنی کشک » .
همه کسانی که به حسن روحانی امید بسته اند و بدتر از آن این توهم را دامن می زنند که گویا قرار است با دولت » تدبیر و امید » او مردم به خواسته ها و آرزوهایشان برسند ، دارند آشکارا به چشم مردم خاک می پاشند .
در ایران امروز تنها و تنها اولین و حیاتی ترین قدم در نیل به اهدافی چون آزادی ، دموکراسی و عدالت اجتماعی عبور از سد سکندر همین ولی مطلقه فقیه است . کسانی که در این اردو نیستند ، بی شک در اردوی دشمنند و دارند با نان بنرخ روز خوردن در مقابل مردم موانع بیشتری ایجاد می کنند .
آن مانع اصلی و این موانع کوچک و حقیر را می توان و باید با تکیه براراده توده های میلیونی همچون سیلی بنیان کن از پیش پا برداشت و به آزادی و برابری دست یافت .
برای مردم کشور ، اکثریت عظیم کار و زحمت ، فرصتی برای در انتظار ماندن و به اسمان چشم دوختن نمانده است . با افزون شدن هرروز بر عمر ننگین حکومت اسلامی ، یکقدم دیگر به پرت شدن به دره نابودی و نیستی کامل نزدیک می شویم . به دولت » تدبیر و امید » خامنه ای اجازه ندهیم که ما را به نابودی بکشانند !
اتحاد ، مبارزه ، پیروزی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: