برخی «چپ ها ی» متوهم ! در حاشیه بحث های مربوط به سفر محسن مخلمباف به اسرائیل

nowarnosanctionsfsmرفیق تراب حق شناس در یادداشتی با عنوان »  اسرائیل نژادپرست است، ما از بایکوت آن حمایت می کنیم، دیگران خود دانند!» بدرست و بدور از هرگونه توهم پراکنی در مورد ماهیت واقعی  افرادی همچون مخلمباف ، بی آنکه نامی از آنان ببرد ، کلمه ی زیبای » ما » را بکار گرفته است . استفاده از این » ما » هیچ معنائی جز در نظر گرفتن نیروهای اردوی  آزادی ، دموکراسی ، سوسیالیزم و ضد نژادپرست در یک اردوی مشخص نمی تواند باشد . او صریح و آشکار می گوید این » ما » اسرائیل را نژاد پرست می داند و آن را  بایکوت می کند و دیگران خود دانند و اعمالشان و حرجی هم بر آنان نیست . این البته بدین معنا نیست که آن » دیگران » را افشای بیرحمانه نکنیم . آن دیگران در یک کلام در اردوی » کشورهای معظم »  هستند و پیگیر » حقیقت و عدالت » آنان در قالب » دخالت های بشردوستانه » .

برخی از  «چپ ها ی» متوهم !

اگر قرار باشد بر مبنای توهم پراکنی های حقیر ، » آن دیگران » را به اردوی اول  بکشانیم ، مجبور خواهیم شد ، محسن مخلمباف که سهل است ، هر روزه روز نامه سرگشاده به این و آن بنویسیم و به راه راست ترغیبشان کنیم .

» ما» ی تراب حق شناس تاکیدی دوباره بر وجود همان دو اردو است : یک  کار و زحمت  و دو سرمایه و سلطه آن . در کنار سایر حق کشی ها ، دفاع از آپارتاید و نفی حقوق ملت ها تنها دو نمونه از ایدآل های اردوی دوم است و برای جامه عمل پوشانیدن آنها  مجبور است که یارگیری کند و کرده است . مخملباف ها در لباس » سفیران صلح » با شرکت شان در مجامع بین المللی و کنفرانس های مختلف یک هدف بیشتر ندارند . بر کرسی نشاندن » حقیقت و عدالت » اردوی سرمایه . محسن مخلملباف و نظائر او راه خود را انتخاب کرده اند . آنان  به چه زبان عامه فهمی دیگری باید بگویند که متعلق به همین اردوهستند ؟ در مورد مشخص ایران  ، آنها در یک کلام و آشکارا دارند می گویند : برای برانداختن حکومت اسلامی لازم نیست که حتما به حمله نظامی روی آورد . از نظر آنان همان » دخالت های بشردوستانه»  از جمله تحریم های اقتصادی بیشتر » ، در کنار حمایت مادی و معنوی از » ما » کافیست .

نامه سرگشاده »  پیام رسانِ آزادی برای مردم ایران و فلسطین باشید » ، که امضای بخشی از چپ  را در خود دارد ، نامه ای است توهم پراکن . نامه ای است که تلاش میکند با سلام و صلوات و تعریف و تمجیدهای نامتعارف ، این آقای » کارگردان ایرانی »  را تشویق به اصلاح رفتاری  و پیوستن به کارزار «جنبش جهانی‌ در مورد تحریم فرهنگی‌–آکادمیک اسرائیل برای دفاع از حقوق مردم فلسطین » نماید . به نظر می رسد که صاحبان این امضاها قدرت تشخیص خود را دست داده اند و نمی دانند در دنیای » حق و باطل » در کجا باید ایستاد . هر چند که  نقد دقیق و نکته‌بینانه‌ پریسا نصرآبادی در صفحه فیسبوکش منجر به * انتقاد از خود شجاعانه برخی از رفقای امضاء کننده  آن نامه  و پس گرفتن  امضاها گردید ، ولی هنوز هستند کسانی که سکوت اختیار کرده اند . مینا خانلزاده از جمله آنان است . او که در بخش کامنت های مطلب نصرابادی شرکت فعال داشته و به دفاع از عمل خود پرداخته ، به تازگی  با نوشتن مقاله ای با عنوان » «بی.دی.اس.»، حمایت از فلسطین، و «منافعِ» «ما» ؟»  با فرافکنی چشم خود را بالکل بروی نقد نصرآبادی که اتفاقا آن را » دقیق و نکته‌بینانه‌  میداند ، ولی از آن گذر می کند و تنها به ذکر » بحث ها » و زوایای » مخالفان این کارزار بسنده می نماید . براستی آیا زمان آن نرسیده است که خانلزاده در کتار دفاع درست و منطقی اش از حیثیت بی . دی . اس ، به نقد شجاعانه از خود مبنی بر امضا کردن آن نامه سرگشاده معروف بپردازد ؟

*در صفحه فیسبوک پریسا نصرآبادی اسامی برخی از رفقا که بخود انتقاد کرده اند ، موجود می باشد .

* این نوشته بدون تغییر در ساختار قبلی ، تنها در جمله بندی ها ادیت مجدد شده است .

در همین ارتباط :

نامه سرگشاده به رفقای چپ : مخملباف نمی تواند » پیام رسانِ آزادی برای مردم ایران و فلسطین باشد!

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: