یک فراكسيون با بيش از 250 عضو تشکیل خواهد شد

و این روزها هستند بسیاری که فریاد بر می آورند که «پادشای لخت » سرانجام لباسی برای ستر عورت خویش گیر آورده است .

سایت خبری جنبش خرداد : اصولگرایان حکومتی پس از شوک انتخاباتی و بیرون آمدن حسن روحانی از صندوقهای رای » رهبر » و شورای نگهبان ، به سروسامان دادن وضعیت خود دست می زنند . حسین شریعتمداری » حسین بازجو » در سرمقاله  کيهان زير عنوان «خواب تازه اصحاب فتنه» به روحانی هشدار داده بود که دور و بر » اصحاب فتنه » نگردد و آنها را به کابینه راه ندهد . این هشدار بخودی خود » گربه را دم حجله کشتن است «. این هشدار خیزی بلند برای دراختیار گرفتن بی کم و کاست حداقل پنج وزارتخانه اطلاعات ، کشور، فرهنگ و ارشاد، علوم و امورخارجه می باشد . از سوی دیگر خبرها حاکی از آنست که اصولگرایان مجلس گفتگوهائی را مبنی بر  ادغام دو فراكسيون «اصولگرايان» و «رهروان ولايت» انجام داده اند . حمله گازانبری اصولگرایان ، که بی شک پشتیبانی » رهبر با بصیرت » را با خود دارد ، نشان خواهد داد که کلید کذائی حسن روحانی قرار نبوده و نیست که قفل مشکلات عدیده اکثریت مردم ایران را باز کند . کابینه فراجناحی روحانی در نهایت نمی تواند کابینه رهبر » فراجناحی!!» نباشد .

یک فراكسيون با بيش از 250 عضو تشکیل خواهد شد
حاجي دليگاني از نمايندگان عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شورای اسلامی، مي‌گويد که شرايط فعلي كشور ايجاب مي‌كند تا به صورت يك فراكسيون فراگير و واحد در مجلس كار دنبال شود. او پيش‌بيني مي‌كند كه اين فراكسيون بيش از 250 عضو داشته و اگر رفتار روحاني به همين منوال باشد، مجلس همكاري خوبي با وي خواهد داشت.

اين نماينده مجلس در گفت‌و‌گو با الف، درحالي كه خبر از ادغام دو فراكسيون «اصولگرايان» و «رهروان ولايت» مي‌داد درباره ضرورت اين ادغام در شرايط کنونی مي‌گويد: امروز فضايي در كشور ايجاد شده كه اعضاي دو فراكسيون همگرايي بيشتري پيدا كنند.
او معتقد است كه اين مسئله هيچ ارتباطی با نتيجه انتخابات رياست جمهوري يازدهم ندارد.

دليگاني مي‌افزايد: اعضاي اين فراكسيون واحد مي‌توانند با انسجام بيشتري درجريان رأي اعتماد مجلس به كابينه، افراد را مورد بررسي قرار داده و رأي اعتماد بدهند. اين اجماع دقت را افزايش داده و از اختلافات جلوگيري مي‌كند تا نمايندگان بتوانند به جمع‌بندي بهتري براي اصلاح كليه امور برسند.

عضو هيات‌رئيسه فراكسيون اصولگرايان در پاسخ به اين سئوال كه مجلس به چه وزيران پيشنهادي راي مثبت خواهد داد، گفت: فكر مي‌كنم اگر افرادي كه توانمند و قوي باشند و افرادي كه هركدام براي خودشان بتوانند در حوزه خودشان اعمال مديريت و انجام وظيفه تمام و کامل داشته باشند، مجلس به آنها راي مثبت خواهد داد.

او در پاسخ به اين سئوال كه نظر مجلس درباره كساني كه از جناح كارگزاران معرفي شوند چيست، گفت: جهت گيري مجلس بيشتر بر روي توانمندي افراد است. همچنين اين افراد بايد تعهد لازم را در قبال ميثاق ملي و قانون اساسي و چارچوب‌هاي كلي نظام كه توسط مقام معظم رهبري اعلام شده داشته باشند.

وي افزود: باتوجه به اينكه دهه چهارم انقلاب، دهه عدالت نام گذاري شده، وزراي پيشنهادي بايد بتوانند پيشرفت را همراه با عدالت در نظر بگيرند. البته سوابق گذشته افراد مهم است، اينكه در گذشته چه عملكردي داشته‌اند. اگر افراد داراي روحيه اشرافي‌گري و زدو بند و همچنين استفاده از رانت‌ها باشند، طبيعتاً نگاه عدالت محورانه‌اي ندارند. لذا براساس اين تعاريف مشخص است كه مجلس به چه كساني راي اعتماد خواهد داد.

دليگاني در مورد يكدست شدن مجلس در تصميم‌گيري‌هاي آينده، با اشاره به شرايط فعلي كه يكي از دغدغه‌هاي اصلي موضوع اقتصادي است، افزود: ما با در نظر گرفتن شرايط زماني و مكاني انقلاب، تصميماتمان را اتخاذ مي‌كنيم. مي‌خواهيم در شرايط فعلي همه كساني كه در چارچوب اصولگرايي هستند و تفكرشان يكي است، بتوانند همفكري و تعامل و مشورت بيشتري در راستاي كمك به اهداف نظام و انقلاب داشته باشند. اين موضوع به وضعيت فعلي كه بهبود اوضاع اقتصادي از موضوعات اصلي است كمك بيشتري خواهد كرد.

او در مورد همكاري دولت آينده و مجلس گفت: اگر دولت بر همين منوال رفتار داشته باشد و با روحيه استقلال منشي كه از آقاي روحاني سراغ داريم، مجلس آماده است كه با دولت همكاري داشته باشند.
دليگاني پيش بيني مي‌كند كه فراكسيون واحدي كه قرار است تشكيل شود حداقل 250 نفر از نمايندگان را در عضويت خود خواهد داشت.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: