شمار بیکاران در اتحادیه اروپا به ۲۶ میلیون نفر رسید

همشهری آنلاین: مرکز آمار اتحادیه اروپا (یورو استات) از نرخ بیکاری بی سابقه فراتر از ۱۱.۷ درصدی در منطقه پولی یورو متشکل از ۱۷کشور اروپایی خبر داد و شمار بیکاران ۲۷ کشور عضو اتحادیه را درماه اکتبر ۲۰۱۲ حدود ۲۶ میلیون نفر اعلام کرد.به گزارش ایرنا، شبکه خبری فرانس ۲۴ روز جمعه اعلام کرد: یوروستات در گزارش خود افزوده است، نرخ بیکاری در منطقه یورو در حالی ماه اکتبر به ۱۱.۷ درصد رسید که در مدت مشابه سال ۲۰۱۱ حدود ۱۰.۴ درصد بود. بنابراین گزارش نرخ بیکاری در منطقه پولی یورو در ماه سپتامبر ۲۰۱۲ (شهریور) نیز ۱۱.۶ درصد گزارش شده بود. بنابر این گزارش، از سوی دیگر نرخ بیکاری بین ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا در ماه اکتبر ۱۰.۷درصد بود در حالیکه این میزان برای سپتامبر ۹.۹ درصد گزارش شد.
یوروستات برآورد کرد، ۲۵میلیون ۹۱٣ هزار نفر در در ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا بیکار هستند که ۱٨ میلیون و ۷۰٣ هزار نفر شهروند ۱۷ کشور عضو حوزه پولی یورو هستند.
همچنین درمقایسه با ماه سپتامبر، شمار افزایش افراد بیکار در کشور های عضو اتحادیه اروپا ۲۰۴ هزار نفر گزارش شده که ۱۷٣هزار نفر مربوط به حوزه پولی یورو است.
اتریش، لوگزامبورگ، آلمان و هلند به ترتیب با ۴.٣، ۵.۲ و ۵.۴ و ۵.۵ درصد کمترین نرخ بیکاری بین کشورهای اتحادیه اروپا را داشته اند و اسپانیا با ۲۶.۲ درصد و یونان با ۲۵.۴ درصد بیشترین نرخ بیکاران را دارند.
اتحادیه اروپا بویژه ۱۷ کشور عضو حوزه یورو از سه سال پیش گرفتار مشکل بزرگ انباشت بدهی کشورهای بحران زده اقتصادی از جمله یونان، اسپانیا، ایرلند و پرتغال شده اند، بگونه ای که ادامه حیات این جامعه پولی را در خطر قرارداده است.
صدها میلیارد یورو کمک اروپایی و بین المللی به یونان و اسپانیا با هدف نجات اقتصاد یورو از فروپاشی نیز تاکنون نتیجه ملموسی نداشته و اقتصاد این حوزه همچنان در تنگنا قرار دارد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: