بیانیه حزب اتحاد کمونیسم کارگری در باره پیوستن به حزب کمونیست کارگری – حکمتیست

با این بیانیه دوره جدید مبارزه فعالین حزب اتحاد کمونیسم کارگری را اعلام میکنیم. حزب اتحاد کمونیسم کارگری از این مقطع به حزب کمونیست کارگری- حکمتیست میپیوندد.تلاش برای متحد کردن نیروهای صفوف جنبش کمونیسم کارگری و حرکت از نیازها و ملزومات تقویت و پیشروی این جنبش یک سیاست حزب اتحاد کمونیسم کارگری بوده است. اما تصمیم مشخص پیوستن ما به حزب حکمتیست ماحصل یکدوره نزدیکی سیاسی و همکاری و مذاکرات هیئت های رهبری دو حزب از کنگره پنجم حزب کمونیست کارگری – حکمتیست است. نزدیکی ای که بیرون دو حزب با اشتیاق و اضطراب دنبال شده و فراتر رفتن از آن یک خواست و تمایل کادرها و فعالین جنبش کمونیسم کارگری بوده است.

حزب کمونیست کارگری – حکمتیست و حزب اتحاد کمونیسم کارگری دو حزب متعلق به جنبش کمونیسم کارگری هستند و در طول حیات خویش برای برافراشتن پرچم کمونیسم منصور حکمت تلاش کرده اند. یک شرط اساسی پیروزی کمونیسم در ایران، برافراشتن قدرتمند این پرچم در قالب یک حزب سیاسی دخالتگر و موثر در صف اول مبارزه انقلابی و کارگری و تلاش مردم تشنه آزادی برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. حزب اتحاد کمونیسم کارگری تصمیم گرفته است برای پاسخ به این نیاز مبرم اجتماعی، برای تقویت جنبش کمونیسم کارگری و راه حل کارگری در مقابل جنبشها و راه حلهای بورژوائی، از این پس بعنوان اعضا و کادرهای حزب کمونیست کارگری – حکمتیست به فعالیت خود ادامه دهد. این امر برای تحکیم حزب سیاسی کمونیستی کارگری بویژه در دورانی که ایجاد احزاب کمونیستی کارگری قدرتمند و مدعی قدرت سیاسی که بتوانند آلترناتیو سوسیالیسم را در مقابل بشریت قرار دهند یک نیاز حیاتی و فوری است، دارای اهمیتی بسیار است. دوره جدید تلاش کمونیستی کارگری ما در صفوف حزب حکمتیست، بزودی در یک مجمع سیاسی علنی با حضور اعضای رهبری، کادرها، اعضا و دوستداران دو حزب بطور رسمی آغاز خواهد شد.

ما در گذشته علیرغم اشتراکات برنامه ای و تاکید بر چهارچوب سیاسی و نظری واحد، اختلافات سیاسی نیز داشته ایم. اما سیاستها و چهارچوبهای انتقادی مشترک امروز ما بیش از هر زمانی است، با این وجود روشن است که مسئولیت مصوبات گذشته دو حزب بعهده رهبری دو حزب است. ما با تاکید و حرکت از این اشتراکات پایه ای و سیاسی و پاسخ به نیازهای مبرم مبارزه طبقاتی در ایران، به فعالیت متحدانه در چهارچوب فکری و سیاسی کمونیسم منصور حکمت ادامه خواهیم داد. تصمیم سیاسی و مهم حزب ما آغازگر یک دوران جدید در جنبش کمونیسم کارگری و در عرصه سیاست جامعه ایران است. آغاز یک موج برگشت برای جبران لطمات وارد شده به تحزب و جنبش کمونیسم کارگری و تلاشی برای بردن امید به جامعه محتاج کمونیسم ایران است.

ما به حزب کمونیست کارگری – حکمتیست می پیوندیم و همراه با اعضا و کادرهای این حزب در برافراشته تر کردن پرچم کمونیسم کارگری منصور حکمت متحدانه خواهیم کوشید. ما به حزب کمونیست کارگری – حکمتیست می پیوندیم و اطمینان داریم که این حزب به بستر اصلی کمونیسم و اردوی چپ جامعه در ایران تبدیل میشود. ما به حزب کمونیست کارگری – حکمتیست می پیوندیم تا امید به پیروزی کمونیسم و کارگر، امید به تحقق یک دنیای بهتر را تقویت کنیم.

فراخوان ما به کمونیستهای کارگری، به کارگران کمونیست و سوسیالیست، به فعالین اردوی آزادی و برابری اینست که در این تلاش با ما همراه شوند تا با هم و در صفی قدرتمند و متحد پرچم سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی، پرچم انقلاب کارگری و استقرار فوری سوسیالیسم در ایران را برافرازیم. فراخوان ما به طرفداران کمونیسم منصور حکمت و همرزمان دیرینه مان اینست که به حزب تان بپیوندید. حزب کمونیست کارگری – حکمتیست حزب شماست!

حزب اتحاد کمونیسم کارگری
٢٧ نوامبر ٢٠١٢

Advertisements
نوشته شده در اطلاعیه ها, سیاست. 1 Comment »

یک پاسخ to “بیانیه حزب اتحاد کمونیسم کارگری در باره پیوستن به حزب کمونیست کارگری – حکمتیست”

  1. mostafa Says:

    دوسستتان دارم


پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: