به همین سادگی : برداشت اپوزیسیون نئو لیبرال ما از امپریالیسم » بشردوستانه » در صدور » دموکراسی » !!

به همین سادگی :
برداشت اپوزیسیون نئو لیبرال ما از امپریالیسم » بشردوستانه » در صدور » دموکراسی ! «

سایت خبری جنبش خرداد : اصطلاح » امپریالیسم بشردوستانه » که در لابلای بیانیه اخیر زندانیان دربند در محکومیت حمله‌ی رژیم نژادپرست اسرائیل به فلسطین  ، جای داده شده بود ، بعاریت گرفته شده است . به نظرما بکارگیری این اصطلاح از سوی آنان یک شاهکار است . بویژه اینکه آدم در دوره ای بسر ببرد که هزینه چپ بودن و بدتر از آن ضدامپریالیست بودن خیلی بالا رفته باشد . خیلی ها توان پرداخت همین هزینه ها را نداشتند و اتفاقا با همین دو مقوله الوداعی جانانه نمودند .

آنچه که درغزه شاهد آنیم ، یک آینه تمام نما و تمام عیار است . بخش های زیادی از اپوزیسیون مخالف رژیم و چپ های سابق بر این » ضد امپریالیست » ،  زاویه دید و برداشت های شان از اوضاع کنونی چیزی در حول و حوش همین تصویر بغلی ست . به همین سادگی .

اگر هنوز رویای دنیائی بهتر در سر داریم ، محکومیم تا به همان آرمانهای سابق و حالایمان وفادار باشیم . چه زیبا نوشته اند زندایان دربند و وفادار به آرمانهای مردم اعماق :» ….. ضرورت اعلام همبستگی سیاسی ، ضدامپریالیستی ، ضدبنیادگرا با مسئله‌ی فلسطین از سوی ما از آنجا ناشی می‌شود که از یکسو حیات سیاسی قدرت‌های مرتجع موجود به ناآرام نگه داشتن منطقه گره خورده است و از سوی دیگر اپوزیسیون نولیبرالی هویت‌یابی خویش را منوط به دفاع از امپریالیسم بشردوستانه نموده است. این‌بار نیز سرآغاز تیره‌روزی‌ها درون دوزخ‌های تازه‌تر را شاهدیم….»

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: