اطلاعیه مهم زندانیان سیاسی دربند : مردم ایران و مردم جهان که نگران جان و حیثیت انسان هستید!

سایت خبری جنبش خرداد : » از همان آغاز دانستیم که ستار بهشتی از یک جهنم روی زمین بیرون آمده است » این و شهادت های روشن و واضع دیگر ، تمام آنچیز هائی هستند که فریبرز رئیس دانا ، عبدالفتاح سلطانی ، سعید متین پور و 14 زندانی دیگر در مورد  زندانی سیاسی مقتول و کارگر شهید و وبلاگ نویس ، ستار بهشتی ، قبل از به قتل رسیدن جنایتکارانه اش توسط حکومت اسلامی گفته اند  . گواهی این 17 زندانی سیاسی برای ما از صدها و صدها » کمسیون تحقیق مستقل » و » نظرات  کارشناسانه مراجع بین المللی ، » بیشتر ارزش دارد ، چرا که بدون وقت کشی و بازگشائی پرونده های قطور و بررسی های زمان گیر معمول در این موارد ، دقیقا انگشت اتهام  را بسوی قاتل اصلی ، یعنی نظام جمهوری اسلامی ، نشانه می روند . قاتل ستار بهشتی نظام اسلامی ست . این حرف اکثریت قاطع مردم ایران ایران است  و شهادت فرزندان دربندشان سندی محکم در دستشان .

این زندانیان در نامه شان با  توصیفی  به یاد ماندنی ، تو بخوان » جهنمِ روی زمین »  ، یکسره » آبروی نظام » را به وسط معرکه می آورند  و همانجا محاکمه اش می کنند . این نامه نه تنها اعلام جرم ستار بهشتی علیه حکومت اسلامی است که از قلم روان نویسندگان نامه بیرون می زند ، بلکه  دفاع قاطع این زندانیان دربند است از محرومان جامعه ایران . آنجا که می گویند ستار  » فرزند اعماق شهر تهران » بوده است  ، گواهی بر آنست که  این اکثریت بی شمار اردوی کار و زحمت  است که حالا و عملا در رویاروئی سرنوشت ساز با یک حکومت قرون وسطائی  قرار گرفته است  که هر روزه روز جان و مال نداشته اش را تهدید می کند . پیام مهم و دیگر زندانیان سیاسی دربند ما ، این فرزندان راستین مردم ایران ، نه تنها تاکید مجدد بر آرمان ها و استواری شان در این راه است ، بلکه با تاکیدی شاعرانه و دراماتیک از رنج انسان رنج برده  و تحت هر شرایطی مفهوم » انسان بودن » را فراموش نمی کنند. چرا که بدون این دومی ،  از آرمان و استواری هم نمی تواند سخنی درمیان باشد . با یاد و خاطره کارگر شهید مظلوم ستار بهشتی  و پیمان با او پیگیری راه دشوارش و نیز درود بر شرف و انسانیت شگرف زندانیان سیاسی دربند در اقدام شجاعانه شان . 

نامه فریبرز رئیس دانا، عبدالفتاح سلطانی، سعید متین پور، فریدون صیدی راد، سعید جلالی فر، سروش ثابت، یاشار دارالشفاء، وحید علی قلی پور، داور حسینی، وجدان، رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده، رضا انصاری راد، اسداله اسدی، غلامرضا خسروی، علی معززی، کامران ایازی، امید خوارزمیان در ارتباط با مرگ ستار بهشتی 

اخبار روز : مقتول زندانی سیاسی – عقیدتی را در تاریخ ۱۰ آبان ۱٣۹۱ به بند ٣۵۰ زندان اوین آوردند. از لحظه های ورود هر کس او را دید دانست که وی از یک جهنم روی زمین بیرون آمده است. چهره ی زرد و تکیده و ژولیده که فریاد فروخفته ی درد و آزار را در جلوی چشمان همه ی هم بندیان به نمایش می گذاشت. بدنی فرتوت و ناتوان از راه رفتن عادی، حتی نشستن و خوابیدن و کلامی که اصوات رنج را هجا می کرد. از آغاز دانستیم که او زیر سخت ترین آزارها و شکنجه ها بوده و از بازداشتگاه های پلیس امنیت به اینجا آورده شده است. جای جای کبود شده ی بدن و جای دستنبد و غل بر دست و پایش مهرهایی بودند برای تایید رفتار سنگدلانه با او. او فرزند اعماق شهر تهران و متعلق به خانواده ای بسیار محروم بود و جرمش هم استفاده از کامپیوتر شخصی و بیان آرای خود و دردهای دیگران اعلام شده است. بهشتی چندین بار در اینجا اعلام کرد که به عنوان فردی مستقل همواره مدافع حقوق محرومان و آزادیخواهان به بند افتاده از طریق افشای حقایق به ویژه مجازات های اعدام و حبس و شکنجه بوده است.

متاسفانه توقف او در این تنفس گاه موقت و رنج زا کمتر از ۲۰ ساعت پایید. او را به جای نامعلومی بازگرداندند که بعداً معلوم شد یکی از شعبه های پلیس امنیت بوده است. او در مدت توقف و به خصوص هنگام بازگردانده شدن بارها در حضور بسیاری از هم بندیان اعلام کرد که با او به قصد انهدام یا تبدیلش به چیزی خالی از هر چیز رفتار کرده اند و افزود که اینبار او را در زیر شکنجه و آزار خواهند کشت. نسخه ای از تظلم خواهی و برخی از حرف های او موجود است.
حرف او درست بود. پس از یک هفته در تاریخ ۱۶ آبان ۱٣۹۱ خبر جان باختن او اعلام شد و ما می دانیم که لحظه به لحظه ی مراسم تحویل و تدفین جنازه زیر شدیدترین مراقبت های پلیسی و امنیتی خواهد بود.
ما وظیفه انسانی و تاریخی خود می دانیم که در این حصار و بند فرصت را برای بازنگری حقیقت از دست ندهیم، با هر هزینه ای که ممکن است برایمان داشته باشد. خاموش ماندن ما فقط صحه گذاشتن بر رفتارهای ضد بشری علیه مردم آزادیخواه و به حرف آمده نیست، بلکه امضا کردن گواهی رفتارهای ضد انسانی باز هم بیشتر بر ما و فراموش کردن انسان بودن خودمان است.

امضاء: فریبرز رئیس دانا، عبدالفتاح سلطانی، سعید متین پور، فریدون صیدی راد، سعید جلالی فر، سروش ثابت، یاشار دارالشفاء، وحید علی قلی پور، داور حسینی، وجدان، رضا شهابی، بهنام ابراهیم زاده، رضا انصاری راد، اسداله اسدی، غلامرضا خسروی، علی معززی، کامران ایازی، امید خوارزمیان.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: