نامه انتقاد آميز رييس کل سازمان نظام پزشکی ايران به دبيرکل سازمان ملل:دارو را بر اساس کدام قانون تحريم کرده‌اند

جـــرس: رييس کل سازمان نظام پزشکی ايران با ارسال نامه‌ای به دبيرکل سازمان ملل متحد از سکوت اين سازمان نسبت به تحريم دارويی و پزشکی ايران از سوی کشورهای غربی و اروپايی با محوريت آمريکا، شديدا انتقاد کرد.
به گزارش فارس، شهاب الدين صدر با ارسال نامه‌ای به بان کی مون، دبير کل سازمان ملل متحد از تاثير تحريم‌های اتخاد شده عليه ايران بر مسائل دارويی و پزشکی انتقاد کرده و گفته است: » براساس کدامين قانون و مجوز و يا معيار اخلاقي، دينی و انسانی دارو و نيازهای اوليه بهداشتی و درمانی را برای کودکان، زنان و مردان يک ملت تحريم مي‌کنند و سازمان مللی که جنابعالی در مسند رياست آن تکيه زده‌ ايد سکوت اختيار مي‌کند؟»

متن کامل اين نامه به‌شرح زير است:

همانطور که استحضار داريد، سازمان ملل متحد يک نهاد بين‌المللی مستقلی مي‌باشد که با هدف برقراری صلح، امنيت و عدالت در ميان کشورها و جلوگيری از جنگ، فقر و شکاف های ناعادلانه در جهان شکل گرفته است.

آنچه به اين سازمان هويت و اعتبار مي‌بخشد، حرکت در مسير آرمان‌های انسانی و اخلاقی مي‌باشد و آنچه اين سازمان را از اعتبار ساقط مي‌سازد آن است که به جای آنکه سازمانی به منظور ايجاد اتحاد و همدلی ميان تمامی ملت‌ها باشد، سازمانی تشريفاتی و تحت تسلط ابرقدرت‌های جهانی باشد که با پشتوانه اعتبار اين سازمان ژست دموکراتيک و شعارهای صلح جويانه و مدافع حقوق بشر، در پی توجيه جنايت‌ها، جنگ افروزي‌ها، ماجراجويي‌ها، تحريم‌های غيرانسانی و ناعادلانه و غارت و چپاول منابع طبيعی و ملی کشورهای بي‌گناه باشد.

آقای بان کی مون!

اقدام غيرانسانی اخير کشورهای غربی و اروپايي، با محوريت شرارت آمريکا، در خصوص تحريم اقلام دارويی و تجهيزات پزشکی به کشور ايران، بار ديگر پرده و نقاب از چهره‌های ظالمان و مستکبرين برداشت و مهر تأييدی بر اين مدعا شد که انرژی صلح آميز هسته‌ای ايران، تنها بهانه‌ای است به منظور غارت و هجمۀ غيرانسانی و ضدبشری بر مردم ايران و انقلاب اسلامی و مردمی آنان.

آري، انرژی صلح آميز هسته‌ای به منظور تأمين انرژی نسل‌های امروز و فردا حق مسلم تمامی ملت‌های جهان است و ملت ايران نيز برای دفاع از حقوق قانونی خويش تا آخر خواهد ايستاد و هزينه تمامی تحريم‌های مالی و اقتصادی و نفتی را خواهد پرداخت و آنچه همواره عامل پيشرفت و ترقی ملت ايران چه در زمان هشت سال جنگ تحميلی و چه اکنون بوده است، اعتماد به نفس، تکيه بر توليد ملي، تلاش در جهت خودکفايی و اراده راسخ ملت شريف ايران است.

آقای مون!

سؤال اينجاست، براساس کدامين قانون و مجوز و بر مبنای کدامين معيار اخلاقي، دينی و انسانی قدرت‌های شيطانی و کشورهای مستکبر، دارو و نيازهای اوليه بهداشتی و درمانی را بر روی کودکان و زنان و مردان يک ملت تحريم مي‌کنند و سازمان مللی که جنابعالی در مسند رياست آن تکيه زده‌ايد سکوت اختيار مي‌کند؟

سؤال ديگر اين است، آيا سازمان مللی که شورای امنيت آن که به تعبير رهبر معظم انقلاب اسلامی ايران، دارای ساختار و سازوکار غيرمنطقی و غيردموکراتيک و ديکتاتورمآبانه است خواهد توانست امنيت را برای ملت و مردم جهان به ارمغان بياورد؟

سازمان ملل متحد بنا به جايگاه و اعتبار خويش در پاسداشت صلح جهاني، برقراری امنيت و دفاع از حقوق بشر مي‌بايست در اين شرايط، دغدغه های اصلی اش دفاع از حقوق مردم بی گناه و کودکان و مردان و زنانی باشد که سلامت آنان به خطر افتاده و نيازمند دارو و تجهيزات پزشکی و درمانی مي‌باشد، نه آنکه با سکوت بی معنا و غيرانسانی خود، مسير را برای جنايتکاران و متجاوزان به حقوق انسانی ملت‌ها هموارتر سازد.

در پايان توجه جنابعالی را به يکی از اشعار گرانقدر استاد سعدي، شاعر بزرگ ايرانی که بر سر درب سازمان ملل نيز نقش گرفته است جلب مي‌نمايم.

بنی آدم اعضای يک پيکرند

چو عضوی به درد آورد روزگار

که در آفرينش ز يک گوهراند

دگر عضوها را نماند قرار

Advertisements
نوشته شده در خبر. Leave a Comment »

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: