«ایران تریبونال» ، تلاشی برای تقلیل مبارزه انقلابی به مبارزه لیبرالی

سایت سیاسی خبری خاوران:«ایران تریبونال» سرانجام پس از جنجال های بسیار، دور دوم خود را برگزار کرد و به پایان رسید .با تمام احترامی که برای زندانیان سابق و خانواده زندانیان و جان باخته گان  دهه ۶۰ قائل هستیم ، و همین واقعیت ما را در قلم زدن در این مورد بسیار محتاط می کند، نمی توانیم از بازگو کردن این واقعیت خود داری کنیم که نتایج حاصل شده از برگزاری این تریبونال یا دادگاه یا هرچه که اسمش را بگذارید نتایجی به نفع اپوزیسیون لیبرال ایجاد کرده است. هنگامی که در تمامی برگزاری دو دوره ی این «دادگاه» حتی یک کلمه در باره ی آرمان آن همه شهید گفته نشده است؛ هنگامی که شاهد اصلی روز پایانی، قرائت کننده ی متن تشکر، دادستان، و قضات اصلی همه در خدمت اهداف نئوکان های آمریکائی قرار دارند و چپ تنها به سطح شاکی و سرودخوانان پایان مراسم تنزل می کنند،  هنگامی که قرار است فصل مشترک فعالیت به اصطلاح تک مضمونی، نه شناخت ریشه های بنیادی جنایت، نه ضدیت با سرمایه ی حاکم بر کشور، نه ضدیت با امپریالیسم ، نه ضدیت با سکوت مرگبار دنیای سرمایه داری در قبال این جنایت ها، نه تحلیل چگونگی روی کار آمدن این نظام جهل و مرگ، بلکه تنها بیان درد و شکنجه زندانیان شکنجه شده و خانواده های بازماندگان باشد، ماحصل چنین تلاشی جز آب ریختن به آسیاب تلاش های امپریالیسم جهانی در دوره جدید اختلافاتش با جمهوری اسلامی چه می تواند باشد ؟

هنگامی که کارزار  ایران تریبونال سخنگوی خاصی را بر می گزیند که بی شرمانه حقانیت مبارزه ضد امپریالیستی مردم ایران را به زیر سوال می برد؛ ابعاد  کشتار مردم در نتیجه ی تحریم های امپریالیستی را کمتر از آمار مرگ مردم در نتیجه تصادفات جاده ای در کشور می داند و با این استدلال از تحریم ها دفاع می کند،  و با رو کردن اطلاعات دیگر نیروها، خود را مهره ی قابل اطمینان  سازمان های اطلاعاتی دنیای سرمایه داری معرفی می کند، می توان گفت که کارزار ایران تریبونال در مسیر بسیار خطرناکی افتاده است .

شعار های ضد امپریالیستی رفقای دیروز را فراموش کنید!  ادعای های مارکسیستی و دفاع از حقوق کارگران و زحمتکشان را به کنار بگذارید! هنگامی که فعالان سیاسی شرکت کننده در ایران تریبونال در جزیره خود ساخته در بطن بحران عمیق دنیای سرمایه داری و بی توجه به مبارزه جهانی علیه امپریالیسم و نظام سرمایه داری تنها توجه خود را معطوف به محکوم کردن رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی می کنند ، می توانید به این نتیجه غم انگیز برسید که گروهی از فعالان چپ ایرانی به پرتگاه لیبرالیسم سیاسی سقوط کرده اند .

به برنامه های تولید شده توسط رسانه های سازمان ها و جریانات مدافع ایران تریبونال  نگاه کنید. رسانه هائی که زمانی در خدمت فعالان صدای سوم بود، حالا در کنار رسانه های جریانات قدرت طلب و نا امید از قدرت مردم و آویزان به کرامات امپریالیستی، به رسانه های  افشاگری تبدیل شده اند که چشم بر ماهیت نظامی که  جمهوری اسلامی حامی و حافظ آن است بسته اند و از کنار نقش قدرت های امپریالیستی برای باز کردن راهی برای تسلط کامل و بیواسطه بر منابع انرژی در خاورمیانه و بویژه ایران به راحتی می گذرند و در همسوئی با بلندگوهای تبلیغاتی آن ها تنها به افشای پاره ای از جنایات جمهوری اسلامی می پردازند.

از نظر ما مبارزه علیه جمهوری اسلامی، اگر بخواهد راهی بسوی حاکمیت مردم بگشاید، نمی تواند جدا از مبارزه با بنیادهای ستم سرمایه داری، و جدا از افشاگری علیه کلیت نظام سرمایه داری جهانی، باشد. محدود کردن مبارزه به افشای جنایات جمهوری اسلامی انحرافی است به راست. چنین چرخش به راستی از سوی  مبارزان صادقی که سال های طولانی در مبارزه علیه جمهوری اسلامی در زندان به سر برده اند و یا در سال های طولانی تبعید یک آن از مبارزه توامان علیه جمهوری اسلامی و امپریالیسم جهانی و سیستم سرمایه داری غافل نبوده اند، تنها می تواند مایه تاسف بسیار باشد و می توان امیدوار بود که این چرخش به راست مقطعی و گذرا باشد.

کمونیست ها نباید به آلت دست نهاد های سرمایه داری جهانی تبدیل شوند. کمونیست ها در مبارزه ی خود در کنار فرودستان جامعه  برای در هم شکستن سد جمهوری اسلامی و بنا کردن حاکمیتی از آن خود، تنها باید به توده های سازمان یافته مردم و به متحدین خود در جنبش کارگری و کمونیستی جهانی متکی باشند. منبع قدرت کمونیست ها، توده های سازمان یافته مردم هستند. این را باید آویزه گوش هایمان بکنیم. امید بستن به «امام» زاده های امپریالیستی برای کمک به در هم شکستن سد جمهوری اسلامی، تنها می تواند ناشی از بی اعتقادی به قدرت لایزال مردم باشد.

چهاردهم آبان ماه ۱۳۹۱ برابر با چهارم  نوامبر

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: