گزارشی از برگزاری میتینگ اعتراضی در نروژ در حمایت از كارگران زندانی در ایران

روز شنبه 27 اکتبر بنا به فراخوان كمیته نروژ حزب كمونیست ایران همزمان با بسیاری از کشورهای دیگر اروپائی و کانادا، و در ادامه کارزار حمایت از کارگران زندانی در ایران که توسط شورای نمایندگان نیروهای چپ و کمونیست فراخوان داده شده بود، میتینگی اعتراضی در مقابل وزارت خارجه کشور نروژ برگزار گردید،در این میتینگ اعتراضی شماری از فعالین احزاب و سازمانهای سیاسی چپ و کمونیست ایران، مدافعان جنبش کارگری ایران، و فعالین حزب کمونیست ایران شرکت داشتند.

میتینگ ابتدا با توضیحات كوتاهی در مورد برگزاری و اهمیت این حركت همبسته و سراسری و همچنین اشاره به وضعیت فعالین كارگری و زندانیان سیاسی در بند رژیم ایران و سر دادن شعارهای از قبیل : مرگ بر جمهوری اسلامی !, فعالین كارگری،زندانی سیاسی آزاد باید گردد!, نه به جمهوری اسلامی ایران !, نه به شكنجه !, نه به اعدام !, بله به آزادی!, زنده باد سوسیالیزم ! به زبانهای فارسی و نروژی شروع شد.

به دنبال نامه فعال زندانی كارگری شاهرخ زمانی از طرف یكی شركت كنندگان خوانده شد. بعد از ان ، رفیق بهروز ناصری از طرف كمیته نروژ حزب کمونیست ایران در رابطه با وضعیت و شرایط كارگران در ایران، رهبران و فعالین كارگری در بند و زندانیان سیاسی و همچنین سركوبگریهای رژیم ایران در تمام سطوح به زبان نروژی سخنانی ایراد كرد.

در ادامه یك نامه درخواستی كه رو به وزارت خارجه نروژ در چند بند مشخص جهت محكوم كردن رژیم سركوبگر اسلامی ایران به خاطر زندانی كردن فعالین كارگری و آزادی بی قید و شرط این فعالین و زندانیان سیاسی به زبان نروژی تهیه شده بود، از طرف رفیق ایران مرؤتی خوانده شد.

در اخر چند نفر دیگر از شركت كنندگان در مورد برگزاری این متینگ اعتراضی و اهمیت آن در اعتراض به سركوبگریهای رژیم سرمایه داری ایران و همچنین حركتهای آتی پیش روی فعالین چپ و كمونیست در خارج كشور سخنرانی كردند، و میتینگ با سر دادن شعار در ضدیت با رژیم سرمایه داری اسلامی ایران به پایان رسید .

لازم به ذكر است نامه ای كه رو به وزارت خارجه نروژ نوشته شده بود تحویل وزارت خارجه نروژ داده شد.

كمیته نروژ خارج از كشور حزب كمونیست ایران

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: