بان کی مون صدایش درآمده ، تریبونال همچنان سکوت می کند

سایت خبری جنبش خرداد:همین گزارش دبیرکل سازمان ملل اولا به خوبی مشت دولت آمریکا را که به دورغ ادا می کرد تحریم های اقتصادی مردم ایران را هدف قرار نخواهد داد، افشا می کند و بار دیگر ثابت می کند که تنها چیزی که به آن فکر نمی شود زندگی و درد و رنج مردم ایران است. منافع غارتگرانه امپریالیست ها برای آن ها مقدم برهر چیز دیگری است.دوما، گزارش دبیر کل سازمان ملل، که معمولا با حساب و کتاب  و رعایت منافع اربابان جهان، تنظیم می شود، گویای آن است که وضعیت اقتصادی کشور بر اثر این تحریم به جایی کشیده می شود که اگر فکری به حال آن نشود، تکرار تجربه هولناک عراق درانتظار مردم ایران خواهد بوداما سکوت تاکنونی مدعیان وطنی مبارزه برای  حقوق بشر که به بهانه واهی» تک مضمونی» فعالیت شان تاکنون یک کلمه هم درباره این تحریمات جنایتکارانه علیه مردم ایران لب به سخن نگشودند، قابل تعمق است. » تریبونال لندن» که یکی ازاین به اصطلاح تشکلات حقوق بشری است که مبارزه جنایت علیه بشریت را هدف کار خود قرارداده،  از جمله تشکلی است که تا به حال به یکی ازبدترین  فجایع حقوق بشری در حال وقوع درکشورمان ( که بر اثر تحریم های غرب دارد اتفاق می افتد)چشم فرو بسته و به عبارتی دیگرروش سکوت تایید آمیز را در پیش گرفته است.

بان کی مون صدایش درآمده ، تریبونال همچنان سکوت می کند

درگزارشی که روز جمعه منتشرشده، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل، درباره آثارتحریم اقتصادی بر زندگی مردم ایران ابراز نگرانی کرده است. در گزارش آمده است : » تحريم‌های بين‌المللی عليه ايران تاثير قابل توجهی بر زندگی مردم داشته است و به نظر می‌رسد که به فعاليت های بشر دوستانه در اين کشور  آسیب رسانده است». در بخش های دیگر گزارش نیزاضافه شده » حتی شرکت‌هايی که مجوز لازم برای واردات دارو و مواد غذايی کسب کرده‌اند با مشکل پرداخت بهای کالای خريداری شده از طريق بانک‌های  يک کشور ثالث مواجه‌اند… تحريم‌های اعمال شده عليه ايران تاثير قابل توجهی بر عموم مردم داشته است، از جمله موجب  افزايش تورم، گرانی، افزايش بهای سوخت و انرژی، افزايش ميزان بيکاری وکمبود کالا های اساسی و دارو شده است».

همین گزارش دبیرکل سازمان ملل اولا به خوبی مشت دولت آمریکا را که به دورغ ادا می کرد تحریم های اقتصادی مردم ایران را هدف قرار نخواهد داد، افشا می کند و بار دیگر ثابت می کند که تنها چیزی که به آن فکر نمی شود زندگی و درد و رنج مردم ایران است. منافع غارتگرانه امپریالیست ها برای آن ها مقدم برهر چیز دیگری است.

دوما، گزارش دبیر کل سازمان ملل، که معمولا با حساب و کتاب  و رعایت منافع اربابان جهان، تنظیم می شود، گویای آن است که وضعیت اقتصادی کشور بر اثر این تحریم به جایی کشیده می شود که اگر فکری به حال آن نشود، تکرار تجربه هولناک عراق درانتظار مردم ایران خواهد بود.

اما سکوت تاکنونی مدعیان وطنی مبارزه برای  حقوق بشر که به بهانه واهی» تک مضمونی» فعالیت شان تاکنون یک کلمه هم درباره این تحریمات جنایتکارانه علیه مردم ایران لب به سخن نگشودند، قابل تعمق است. » تریبونال لندن» که یکی ازاین به اصطلاح تشکلات حقوق بشری است که مبارزه جنایت علیه بشریت را هدف کار خود قرارداده،  از جمله تشکلی است که تا به حال به یکی ازبدترین  فجایع حقوق بشری در حال وقوع درکشورمان ( که بر اثر تحریم های غرب دارد اتفاق می افتد)چشم فرو بسته و به عبارتی دیگرروش سکوت تایید آمیز را در پیش گرفته است.

سئوال این است اگر ریگی در کفش ندارند و بند ناف گردانندگان اصلی و حقوق بگیران تریبونال به جای دیگری وصل نیست، چرا این تحریم های خانمانسوز را محکوم نمی کنند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: