ابهام در تبديل قرارداد ۱۲۰۰ کارگر شرکت خدمات گاز ايران

جـــرس: با وجود گذشت سه ماه از ضرب‌الاجل دولت مبنی بر تبديل قرار داد تمامی نيروهای شركتی دستگاه دولت به قرارداد مستقيم، مديرعامل شرکت خدمات غيرصنعتی گاز ايران گفت: يک‌هزار و دويست کارگر به صورت پيمانکاری در اين شرکت مشغول به کار هستند که در راستای تبديل وضعيت آنها با توجه به واگذاری اين شرکت به بخش خصوصي، تکليف آنها در پرده ابهام است.

به گزارش ايلنا، سيد محمدمهدی هاشمی در نشستی با مسئولان ارشد منابع انسانی وزارت نفت اظهار كرد: پارس جنوبی و پالايشگاه جم از مهم‌ترين مناطق عملياتی صنعت نفت و گاز است و تقويت منابع انسانی در اين منطقه امری ضروری است.

مدير عامل شرکت خدمات غيرصنعتی گاز ايران گزارش کامل از وضعيت امکانات، مشکلات و چالش‌های موجود در شهرک‌های مسکونی گاز ارائه داد و با اشاره به تعداد نيروهای انسانی شاغل در اين شرکت، برنامه‌های آنها را در بخش‌های مختلف تشريح کرد.

هاشمی گفت: در بخش‌های مختلف اقدامات بسيار مهمی صورت گرفته اما تا رسيدن به نتيجه مطلوب فاصله زيادی داريم.

وی همچنين با اشاره به نظرسنجی از ساکنان شرکت خدمات غيرصنعتی يادآور شد: ما اعتقاد داريم اين شرکت برای حل اين مشکلات بايد مورد حمايت بيشتری قرار گيرد.

هاشمی همچنين در ارتباط با آموزش، بخش‌های مختلف رفاهی اجتماعي، پيشرفت پروژه‌ها، وضعيت خصوصی شدن شرکت خدمات غيرصنعتی گاز ايران و… نيز مطالبی بيان کرد.

مديرعامل شرکت خدمات غيرصنعتی گاز ايران با اشاره به خدمات متعدد اين مجموعه به ساکنان شهرستان جم افزود: با توجه به اينکه تقريبا جمع بسيار زيادی از همکاران در شرکت‌های نفت و گاز و ‌پتروشيمی در اين شهرستان مستقر هستند، از اين‌رو نيازمند انجام تعاملاتی با ادارات و سازمان‌های شهر جم هستيم.

هاشمی اذعان داشت: در حال حاضر تعاملاتی وجود دارد، ‌ولی به واسطه فزونی جمعيت، اين تعاملات کافی نيست و بايد مناسبت‌هايی ايجاد شود که اين تعاملات آنچنان‌که در شأن و جايگاه وزارت نفت و مردم شهرستان جم هست، ‌انجام گيرد.

مديرعامل شرکت خدمات غيرصنعتی افزود: تقريبا يک‌هزار و دويست کارگر به صورت پيمانکاری در اين شرکت مشغول به کار هستند که در راستای تبديل وضعيت آنها با توجه به واگذاری اين شرکت به بخش خصوصي، تکليف آنها در پرده ابهام است.

روز گذشته يك كارشناس روابط کار، اخراج يا تعديل کارگران در شرايط بحرانى را اولين و تنها واکنش کارفرمايان در مقابله با اين شرايط ارزيابی کرده و با اشاره به اخراج و تعديل کارگران در شرايط بحرانى حاضر گفته بود: به دليل اينکه کارفرمايان نمي‌توانند دخالتی در امور ارزي، نقدينگي، تعرفه‌ها، واردات و… داشته باشند، به ناچار در شرايط بحراني، نسبت به اخراج يا تعديل نيروی کار اقدام مي‌کنند.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: